Brat Elia

Fot. YouTube

Brat Elia: współczesny stygmatyk, który cierpieniem wynagradza Jezusowi nasze grzechy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Brat Elia pochodzi z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, a w 2000 r. założył nową wspólnotę Apostołów Bożych (Apostoli di Dio) w Calvo w Umbrii. Gdy złożył pierwsze śluby, zaczął również otrzymywać stygmaty. W piątki rany zaczynają otwierać się na nowo. 

Ks. Marco Belladelli, który bardzo dobrze zna zakonnika opowiada historię pierwszego pojawienia się stygmatów.  Dostał je w obecności innych braci, w czasie zajęć z liturgiki – opowiada kapłan. – Czytał brewiarz. Z czoła brata Elii zaczęły kapać krople krwi. Bracia wezwali pogotowie. Potem na jego rękach zaczęły pojawiać się rany.

W Wielkim Tygodniu brat Elia cierpi szczególnie. W Wielki Piątek na jego ciele zaczynają pojawiać się rany od biczowania, jego twarz zaczyna puchnąć, a oczy zaczynają robić się podbite. O godzinie 15 traci przytomność.

Módlmy się…Brata Elia który cierpi i za nas a w szczególności pomaga tym którzy mieliby byc potepieni. W piatki…

Opublikowany przez Nowennę Audia Czwartek, 27 lutego 2020

Pytany o to, jak przeżywa Pasję Chrystusa, brat Elia odpowiada: – Przeżywam to spokojnie, choć czuję cierpienie. Ono nie jest dla mnie, a dla ludzi. Bo Jezus żyje i jest prawdziwy! Nie jestem wtedy sam. Mój Anioł Stróż bierze mnie za rękę i doświadczam oderwania duszy od ciała. Widzę, co się dzieje z moim ciałem, z boku. Czuję cierpienie, ale jest mi lżej.

>>> Włoski stygmatyk, br. Elia ma przesłanie specjalnie dla Polaków [WIDEO]

Bracia ze zgromadzenia towarzyszą zawsze stygmatykowi. Podczas cierpienia w Wielkim Tygodniu modlą się razem z nim, towarzyszą mu przez całą noc. W Wielką Sobotę rany są trochę lżejsze. W Niedzielę jednak brat Elia zawsze wstaje pełen sił. Mówi: – Kiedy powiedziałem Jezusowi „tak”, nie wiedziałem, co mnie czeka. Powiedz Bogu „tak” w życiu, a on poprowadzi Cię w nieznane i piękne.

Zobacz także
Wasze komentarze