epa05615774 A woman holds a placard during a demonstration urging US citizens to vote in the upcoming US Presidential election in Parliament Square, London, Britain 03 November 2016. The USA votes for a new president on 08 November 2016. EPA/HANNAH MCKAY Dostawca: PAP/EPA.

Brexit może pogorszyć sytuację obywateli na Wyspach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował w piątek ofertę w sprawie zagwarantowania praw obywateli UE przebywających w Wielkiej Brytanii, jaką przedstawiła premier Theresa May, oceniając, że jest poniżej oczekiwań.

„Moja pierwsze wrażanie jest takie, że oferta Wielkiej Brytanii jest poniżej naszych oczekiwań i może pogorszyć sytuację obywateli” – powiedział na konferencji prasowej po zakończeniu rozmów unijnych przywódców Tusk.

Przedstawiając swoją propozycję, May zapewniła w czwartek liderów UE, że chce zagwarantować ponad 3 milionom przybyszy pochodzących z 27 państw członkowskich, którzy mieszkają i pracują na Wyspach, „jak najwięcej pewności” i „sprawiedliwe traktowanie”. W propozycji nie znalazły się jednak szczegóły procedur ani odniesienie do jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości UE.

foto. PAP/EPA/HANNAH MCKAY

Brexit może pogorszyć sytuację obywateli na Wyspach
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze