Caritas: jedna trzecia chrześcijan w Aleppo korzysta z polskiej pomocy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jedna trzecia chrześcijan w Aleppo korzysta z pomocy Polaków i polskiego Kościoła; przez program „Rodzina Rodzinie” Syryjczycy otrzymali już ponad 1,5 mln zł – poinformowała w poniedziałek Caritas Polska na konferencji w siedzibie Episkopatu.

Program „Rodzina Rodzinie” trwa od października 2016 r. Do tej pory zaangażowało się w niego ponad 6 tys. darczyńców, którzy m.in. zobowiązali się do półrocznego wsparcia finansowego wybranej syryjskiej rodziny. Wartość zadeklarowanej w ten sposób pomocy to ok. 9,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł trafiło już do obdarowanych. Z programu korzysta obecnie ponad 2,5 tys. rodzin.

W niedzielę dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz oraz kierownik działu zagranicznego Caritas Marta Titaniec wrócili z Aleppo, dokąd dociera większość pomocy z programu. W poniedziałek spotkali się z dziennikarzami.

Ks. Subocz mówił, że w Aleppo potrzeba przede wszystkim pomocy „medycznej, żywnościowej, edukacyjnej”, ale też systemowego wsparcia, by można było np. na nowo otwierać zniszczone podczas wojny warsztaty pracy.

Przewodniczący Rady ds. Migracji Turystyki i Pielgrzymek KEP bp Krzysztof Zadarko ocenił natomiast, że na razie „nierealne jest utworzenie korytarzy humanitarnych do Polski”.

Caritas: jedna trzecia chrześcijan w Aleppo korzysta z polskiej pomocy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze