epa06133187 Paramilitary policemen work in an emergency mission in a tourist attraction after an earthquake hit in Jiuzhaigou county in southwest China’s Sichuan province, 09 August 2017. At least nine people were killed and over 130 were injured after an earthquake hit Jiuzhaigou County in Sichuan Province, late 08 August. EPA/ZHENG LEI CHINA OUT Dostawca: PAP/EPA.

Chiny: silne trzęsienie ziemi, są ofiary

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 9 osób, w tym 6 turystów, poniosło śmierć a 164 zostały ranne w rezultacie trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5 st. w prowincji Syczuan (Sichuan), w południowo zachodnich Chinach – poinformowały w środę lokalne władze i media.

Według amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS) wstrząsy nawiedziły w środę późnym wieczorem, czasu lokalnego, słabo zaludniony, górzysty rejon położony w odległości ok. 200 km na północny zachód od miasta Guangyuan. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości ok. 10 km. Rejon ten, a zwłaszcza rezerwat Jiuzhaigou, licznie odwiedzają turyści ze względu na jego walory krajobrazowe i liczne szlaki wycieczkowe. Władze prowincji poinformowały, że ok. 100 turystów został odciętych od świata przez lawinę ziemną, która zeszła po wstrząsach.

Fot. PAP/EPA/ZHENG LEI

Według agencji Xinhua z rejonu wstrząsów zdołano ewakuować 31.500 turystów. Ewakuowano m. in. 2.800 turystów z hotelu, w którym zawalił się dach. Brak informacji o narodowości turystów, ale rejon ten jest znacznie bardziej popularny wśród Chińczyków niż wśród cudzoziemców. Na zdjęciach i w relacjach telewizyjnych z rejonu wstrząsów widać że wiele budynków zostało uszkodzonych, ucierpiała też infrastruktura.

Fot. PAP/EPA/RAJ WONG

Prowincja Syczuan położona jest na terenach aktywnych sejsmicznie. W katastrofalnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten rejon w 2008 r., zginęło ponad 70 tys. ludzi.

Fot. PAP/EPA/ZHENG LEI

Chiny: silne trzęsienie ziemi, są ofiary
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze