Fot. EPA/PRD

Chrześcijańskie studio filmowe przygotuje film o akcji w Tajlandii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O akcji ratowniczej 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w Tajlandii, zostanie nakręcony hollywoodzki film – napisała dziś agencja informacyjna AFP. Nakręci go chrześcijańskie studio filmowe Pure Flix z USA.

Poinformował o tym na Twitterze jeden z dyrektorów firmy Michael Scott, który mieszka w Tajlandii i był na miejscu zdarzenia – w prowincji Chiang Rai, na północy kraju. „Ta historia jest dla mnie niezwykle ważna, śledziłem ją, będąc w Tajlandii” – mówi Scott. Wyjaśnia też, że jego żona dorastała z tajskim ratownikiem Samanem Kunanem, który 6 lipca zmarł w jaskini w trakcie operacji ratunkowej, dlatego dla niego jest to również osobiste przeżycie.

Zdjęcie: akcja wydobycia chłopców z wnętrza jaskini, fot: THAI NAVY SEAL

 

Film, który ma być inspiracją
„Zbieramy kontakty i wszystko, co potrzebne, by w prawdziwy sposób opowiedzieć historię tych międzynarodowych wysiłków, gdy cały świat jednoczył się, by ocalić dzieci uwięzione w jaskini” – powiedział dyrektor Pure Flix, dodając, że film, który powstanie, „może zainspirować miliony ludzi na całym świecie”. Studio obecnie prowadzi rozmowy z aktorami, scenarzystami i potencjalnymi inwestorami – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Wall Street Journal” współzałożyciel Pure Flix David A.R. White.

Bóg wysłuchał modlitwy
W oświadczeniu na stronie firmy napisano, że „Pure Flix wspólnie z całym światem dziękuje Bogu za wysłuchanie naszych modlitw o powodzenie akcji ratunkowej” w Tajlandii. 23 czerwca dwunastu chłopców w wieku od 11 do 16 lat z drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener utknęło w jaskini, odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody. Po dziewięciu dniach poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie. W ramach skomplikowanej operacji, w której uczestniczyły dziesiątki ratowników i którą śledzili ludzie na całym świecie, wszystkich uwięzionych udało się wydobyć na powierzchnię; ostatnia grupa wyszła z jaskini 10 lipca.

O podstawowych i najważniejszych wartościach, o których mogliśmy sobie przypomnieć w czasie akcji ratunkowej w Tajlandii, pisaliśmy już dziś na naszym portalu.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze