Fot. ks. Paweł Rytel-Andrianik/@VaticanNewsPL

Cierpienie i choroba w Biblii. Zakończyło się Zgromadzenie Plenarne Papieskiej Komisji Biblijnej

Cierpienie i choroba w Biblii – to główne tematy zakończonego 12 kwietnia Zgromadzenia Plenarnego Papieskiej Komisji Biblijnej. Papież Franciszek przyjął członków zgromadzenia na audiencji 11 kwietnia. Spotkanie odbyło się w Casa Santa Marta w Watykanie.

„Ojciec Święty poprosił nas o pogłębioną refleksję nad ludzkim cierpieniem, w szczególności chorobą. Zgłębiamy różne biblijne postacie cierpiących, które pojawiają się zarówno w Nowym, jak i Starym Testamencie” – powiedziała Radiu Watykańskiemu prof. Nuria Calduch-Benages, Sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej. Podkreśliła, że „wszyscy członkowie Komisji wnieśli swój wkład, rzucając światło na jakąś postać biblijną lub konkretny rodzaj cierpienia”.

>>> Ks. Zieliński: pamiętajmy, że czytamy słowa Boga, który nas kocha [ROZMOWA]

Mówiąc o Starym Testamencie, prof. Calduch-Benages poinformowała, że skupiła się na postaci Hioba i „Cierpiącego Sługi” z Księgi Izajasza i innych. Podczas zgromadzenia omówiono również Psalm 22. Jeśli chodzi o Nowy Testament, oprócz postaci Jezusa Chrystusa, Komisja zastanawiała się nad przykładami uzdrowień, jak na przykład córki kobiety kananejskiej.

Komisja Biblijna jest organem doradczym, służącym Magisterium i działającym przy Dykasterii Nauki Wiary, której Prefekt jest jednocześnie Przewodniczącym. Jest on wspomagany przez Sekretarza, wybranego spośród członków Komisji oraz Sekretarza Technicznego. Członkowie Komisji Biblijnej, w tym Sekretarz, są mianowani przez Ojca Świętego na pięcioletnią kadencję, na wniosek Przewodniczącego.

Obecnie w skład Komisji wchodzi 18 członków z następujących krajów: Belgia, Brazylia, Burkina Fasso, Kolumbia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Indie, Polska, Meksyk, Hiszpania, Wielka Brytania, Demokratyczna Republika Konga, Słowacja, Stany Zjednoczone. Jednym z członków Papieskiej Komisji Biblijnej, który wziął udział w spotkaniu z Papieżem, jest ks. dr hab. Marcin Kowalski, prof. KUL, Dyrektor Centrum Relacji Katolicko- Żydowskich KUL im. Abrahama Joshuy Heschela.

Źródło: www.vaticannews.va/pl

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze