Coraz więcej próśb o relikwie pastuszków z Fatimy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie napływają liczne prośby z całego świata o przekazanie relikwii Franciszka i Hiacynty Marto, dwójki portugalskich świętych, uczestników objawień maryjnych z 1917 roku.

Jak informuje siostra Angela Coelho z fatimskiego sanktuarium, liczba takich próśb znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach. Dodała, że tylko pomiędzy majem a grudniem 2017 roku pozytywnie rozpatrzono 400 próśb o relikwie małych pastuszków z Fatimy. Siostra Coelho wyjaśnia, że relikwiami są fragmenty oryginalnych trumien obojga pastuszków. – To jedyne relikwie, jakie przekazujemy. Takie relikwie ofiarowaliśmy papieżowi i prefektowi Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – poinformowała zakonnica.

Hiacynta i Franciszek Marto zostali beatyfikowani w 2000 roku w Fatimie przez św. Jana Pawła II podczas jego trzeciej, a zarazem ostatniej wizyty w Portugalii. 13 maja 2000 roku w Fatimie było ponad 1 mln wiernych z kraju i zagranicy. Niebawem też ruszyły prace przy procesie kanonizacyjnym dwójki portugalskich dzieci. Ostatecznie rodzeństwo Marto zostało ogłoszone świętymi w Fatimie 13 maja ubiegłego roku przez papieża Franciszka podczas jego dwudniowej wizyty. Odbywała się ona z okazji przypadającego wówczas stulecia objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości.

Coraz więcej próśb o relikwie pastuszków z Fatimy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze