fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO

Papieska intencja na czerwiec

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Modlitwa o umiejętność dobrego korzystania z sieci społecznościowych znalazła się w centrum papieskiej intencji na czerwiec.

Franciszek przypomina, że świat cyfrowy nie może niszczyć ludzkiej osobowości, tylko powinien przyczyniać się do budowania solidarności i wzajemnego szacunku.

Solidarność i szacunek a nie alienacja i niszczenie osobowości 
– Internet jest darem Boga, ale jest również wielką odpowiedzialnością. Komunikacja, jej miejsca i narzędzia doprowadziły do otwarcia horyzontów dla wielu ludzi. Wykorzystajmy możliwości spotkania i solidarności, jakie dają nam sieci społecznościowe. Niech sieć cyfrowa nie będzie miejscem alienacji. Niech stanie się konkretnym miejscem, miejscem bogatym w człowieczeństwo. Módlmy się wspólnie, aby sieci społecznościowe nie niszczyły ludzkiej osobowości, ale przyczyniały się do solidarności i szacunku dla innych w ich różnorodności – przypomniał papież.

Papieskie intencje modlitewne na poszczególne miesiące wyznacza się z ponad rocznym wyprzedzeniem. Teraz Watykan i media katolickie na całym świecie tylko o nich przypominają. O wszystkich intencjach pisaliśmy na naszym portalu. Znane są już intencje na przyszły, 2019 rok.

Papieska intencja na czerwiec
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze