fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Cztery kolejne przypadki koronawirusa w Polsce

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce, m.in. w Szczecinie i Wrocławiu – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Łącznie wirusa potwierdzono dotychczas u pięciu osób.

Szef MZ podał, że jedna osoba podróżowała autobusem razem z mężczyzną, u którego potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Dwóch pacjentów, którzy wrócili z Włoch leczą się w Szczecinie, jeden we Wrocławiu, jeden w Ostródzie. – Wszyscy pacjenci są objęci opieką medyczną. Żaden pacjent nie jest w stanie zagrożenia życia  – podkreślał minister.

>>> Jest pierwszy przypadek koronawirusa w Watykanie

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas konferencji prasowej, fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Główny Inspektor Sanitarny apeluje o zachowanie ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich we Francji, w Niemczech i w Hiszpanii. GIS nie zaleca podróży do Chin, Hongkongu , Korei Południowej, Iranu, Włoch i Japonii.

>>> Polskie kościoły przygotowują się na koronawirusa. Specjalny komunikat! [PRZYPOMNIENIE]

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. Koronawirus dotarł już do 96 państw na całym świecie, zarażonych jest już ponad 100 tys. osób, a ponad 3400 osób zmarło. W Europie najwięcej przypadków zachorowań odnotowano we Włoszech.

Zobacz także
Wasze komentarze