Czujesz się źle? Zadzwoń na Telefon Radości

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Łukasz nie chodzi od urodzenia. To jednak nie przeszkadza mu w czynieniu dobra. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-18.00 może zadzwonić do niego każdy, kto czuje się samotny, chory bądź po prostu źle. 

Łukasz sam o sobie mówi: Od urodzenia jestem niepełnosprawny i poruszam się na wózku inwalidzkim, gdyż urodziłem się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Jestem po licznych operacjach i złamaniach kończyn dolnych. Należę do franciszkańskiego trzeciego zakonu świeckich.

Opublikowany przez Łukasz Warzecha 10 sierpnia 2012

 

Łukasz powtarza, że nie oczekuje pomocy, ale to właśnie on chce pomóc każdemu, kto czuje się samotny bądź nie ma z kim porozmawiać. – Telefon to ja wykonuję praktycznie codziennie, ale zdarza się, że inne osoby do mnie dzwonią, jak mają jakieś załamanie, słabszy dzień, czy po prostu potrzebują porozmawiać. Rozmowa przeważnie toczy się około 40 minut, ponad godzinę, czasami dwie godziny. Rozmawiamy praktycznie o wszystkim – o Panu Bogu, o kulinariach, o pogodzie, czasami pomodlimy się razem – mówi Łukasz Warzecha.

Jak sam również podkreśla, nikogo nie ocenia ani nie poucza. Chętnie dzieli się swoim świadectwem wiary z każdym, kto chce na ten temat porozmawiać. Nie narzuca się, tylko towarzyszy. Zresztą osoby, które do niego dzwonią, chcą porozmawiać, a nieraz – jak mówi Łukasz – się nawet wspólnie modlą. Jeśli ktoś chciałby się skontaktować z Łukaszem może zadzwonić pod numer 720-792-524, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 (w przypadkach wyjątkowych i nagłych również w soboty i niedziele w godzinach 15.00-17.00). Można również wysłać Mu prywatną wiadomość poprzez Facebook

Fot. Łukasz Warzecha/Facebook, przy pisaniu artykułu korzystałam z tego portalu oraz z tej strony

Zobacz także
Wasze komentarze