Ojciec Klimuszko: Polska będzie oazą spokoju [WIZJA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wskazał, gdzie leżą zwłoki premiera Włoch Aldo Moro, wiedział, jak zginął major Hubal, przepowiedział kataklizmy i przede wszystkim przyszłość Polski. Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko – franciszkański zakonnik napisał, że „Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie”. 

W 1978 r. zakonnicy dowiedzieli się, że papieżem został wybrany Albino Luciani – papież Jan Paweł I. Wszyscy byli szczęśliwi, ale nie ojciec Klimuszko. – Dlaczego oni go wybrali? – pytał zdziwiony – przecież on za miesiąc umrze. Zakonnicy mu nie uwierzyli. Ale miesiąc później słowa ojca Klimuszko okazały się prawdą. 

Zakonnicy spytali potem ojca Klimuszko, kto zostanie nowym papieżem. Klimuszko odparł, że „Jeśli Włoch nie wyjdzie, to wyjdzie Wojtyła”. Gdy wybrano Karola Wojtyłę, powiedział: „Będzie jednym z największych papieży. Od niego będzie się liczyć nowa epoka Kościoła i Polski. Imię Polski rozsławi po wszystkich krajach świata. Dla Kościoła jego panowanie będzie bardzo pomyślne”. 

Fot. franciszkanie.gdansk.pl

W ostatnią noc sierpnia 1939 r. ojcu Klimuszce przyśniło się coś dziwnego. Miał wizje wielu bitew i rozstrzeliwanych polskich żołnierzy. Widział również obozy zagłady. Pod koniec tej wizji zobaczył zakrwawionego polskiego oficera, który oznajmił mu, że naziści niszczą Europę. Gdy ojciec Klimuszko się obudził, uznał, że to zwykły koszmar. Jednak z czasem zaczęło się okazywać, że koszmar ten staje się rzeczywistością. 

Ojciec Klimuszko przepowiedział wiele rzeczy, m. in. zmiany klimatyczne, wojnę nuklearną czy nawet zalew Europy przez muzułmanów. O tym ostatnim mówił:

Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i włoskie dzieci, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy.

Jednak najważniejszą dla nas, Polaków wydaje się wizja przyszłości Polski. O. Czesław mówił o naszej ojczyźnie tak:

Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (…) Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym.

Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości.

W 2004 r. radni rodzinnego miasta ojca Czesława, Elbląga, pośmiertnie przyznali mu honorowe obywatelstwo. Od 2012 r. w południowo-wschodniej części miasta Prabuty budowane jest osiedle upamiętniające tego zakonnika.

Fot. Andrzej Kossobudzki Orlowski/FOTONOVA

Zobacz także
Wasze komentarze