fot. pixabay.com

Czy chrześcijanie są prześladowani również w Europie?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco uważa, że chrześcijanie są prześladowani również w Europie.

Mimo iż się o tym nie mówi, postawy „dyskryminujące i antychrześcijańskie” są obecne „nawet w naszej Europie, kolebce Ewangelii i cywilizacji”, powiedział arcybiskup Genui podczas liturgii w tamtejszej katedrze. „Nie wolno nam popadać w naiwny optymizm, według którego darzy się nas tylko szacunkiem i życzliwością” – przytoczyła jego słowa włoska agencja katolicka SIR.

W kazaniu kard. Bagnasco podkreślił, że prześladowania z powodu wiary są wpisane w życie chrześcijan. Publiczne przyznawanie się do wiary zepchnięte zostało dziś do sfery prywatnej, często pod „pretekstem, żeby nie obrażać różnych wrażliwości religijnych i kulturowych”. W ten sposób „religijne tradycje zgodne z prawem i pełne respektu wobec innych zostały zniesione lub też zmieniono ich nazwy, miejsca i symbole”, ubolewał kard. Bagnasco i podkreślił, że jest to jednoznaczne próba rozwodnienia wiary i „zredukowania jej do mglistego wspomnienia”.

Czy chrześcijanie są prześladowani również w Europie?
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze