Fot. niezależna.pl

Włochy: ludzie pod gruzami zawalonego wiaduktu na autostradzie [AKTUALIZACJA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pod gruzami zawalonego fragmentu wiaduktu na autostradzie w Genui uwięzieni są ludzie – podały we wtorek włoskie media. Długi odcinek mostu runął z wysokości około 100 metrów.

Według mediów ucierpieli zarówno ludzie w samochodach, które runęły wraz z odcinkiem drogi, jak i prawdopodobnie ci, na których z dużej wysokości spadły jej fragmenty w rezultacie zdarzenia, określanego jako katastrofa budowlana.

Doszło do niej w dniu szczególnie intensywnego ruchu na autostradzie w Ligurii przed środowym świętem we Włoszech.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 13:21:

Nieznana jest jeszcze liczba zabitych w rezultacie zawalenia się długiego fragmentu wiaduktu na autostradzie w Genui, na północy Włoch we wtorek w południe – informują ekipy ratunkowe. W gruzach leży około 10 samochodów.

Agencja Reutera pisze, że w katastrofie zginęły „dziesiątki ludzi”.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 13:49:

Ratownicy wydobyli z wraków aut dwie żywe osoby.

Dokładny bilans zdarzenia, określanego w mediach jako gigantyczna katastrofa budowlana, nie jest znany. Nie wiadomo, co było jej przyczyną. Telewizja RAI przypomniała, że już wcześniej wiadukt był obiektem wzmożonej uwagi ze strony ekspertów, ponieważ „były z nim problemy”.

Do tragedii doszło w czasie gwałtownej ulewy nad Genuą, nazywanej „wodną bombą”.

„To ogromna tragedia”- oświadczył minister transportu Danilo Toninelli.

AKTUALIZACJA 14:09

Co najmniej 11 osób zginęło, a 7 zostało ciężko rannych – to pierwszy potwierdzony oficjalnie przez MSW Włoch bilans wtorkowego zawalenia się odcinka wiaduktu na autostradzie w Genui, na północy kraju. Wg przedstawicieli władz liczba ofiar może znacznie wzrosnąć.

Wiele samochodów, które runęły z wysokości 100 metrów wraz ze środkowym odcinkiem wiaduktu, zostało zmiażdżonych. Trwa przeszukiwanie rumowiska.

AKTUALIZACJA 15:18

22 ofiary zawalenia się wiaduktu w Genui – podaje ministerstwo transportu Włoch.

AKTUALIZACJA 16:04

W chwili zawalenia się wiaduktu na autostradzie w Genui znajdowało się na nim około 30-35 samochodów i trzy tiry – podała włoska Obrona Cywilna. Wstępny bilans wtorkowej katastrofy to 22 ofiary śmiertelne i 13 rannych. Co najmniej10 osób jest zaginionych.

„Obawiamy się, że liczba zabitych i rannych wzrośnie, gdyż trwa przeszukiwanie gruzów zawalonego mostu” – powiedział szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli.

Stan kilku rannych jest ciężki.

Na miejscu pracują ekipy ratunkowe; są wśród nich drużyny specjalizujące się w poszukiwaniu ludzi po trzęsieniu ziemi.

AKTUALIZACJA 17:39

Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu.

Według ratowników istnieje ryzyko zawalenia się innych części mostu, które nie runęły.

Więcej informacji wkrótce.

Włochy: ludzie pod gruzami zawalonego wiaduktu na autostradzie [AKTUALIZACJA]
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze