Fot. wikipedia / Maciles – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=851614

Diecezja płocka: dorośli mogą formować się w duchu Oazy

Ruch Światło-Życie diecezji płockiej zaprasza do kontynuowania formacji wszystkie chętne osoby, które są już dorosłe, ale kiedyś związane były z Oazą. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, mają charakter otwarty. W programie spotkania zawsze jest Msza św. i konferencja.

Ruch Światło-Życie, potocznie nazwany Oazą, gromadzi nie tylko dzieci i młodzież, ale też dorosłych – w Domowym Kościele. W diecezji płockiej organizowane są jednak także spotkania dla osób dorosłych, które doświadczyły kiedyś ducha Oazy i chcą kontynuować taka formację, choć formalnie do ruchu już nie należą. 

– Nasze zaproszenie adresowane jest do byłych oazowiczów, osób, które mają za sobą wiek młodzieńczy, zaczęli studiować czy pracować, ale nadal chcą się formować się w duchu Oazy. Spotkania dla takich osób odbywają się dwa razy w miesiącu: w parafii farnej w Płocku i w parafii Proboszczewice. W programie jest zawsze konferencja, Msza św., grupki dzielenia, integracja – zachęca ks. Piotr Gadomski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej, proboszcz parafii pw. św. Anny w Miszewie Murowanym. 

>>> O. prof. Andrzej Napiórkowski OSPPE: w Kościele współistnieją jego różne wymiary [ROZMOWA]

Duchowym opiekunem tej gałęzi Oazy jest ks. Adam Kowalski, wikariusz w parafii Proboszczewice. Najbliższe spotkanie dorosłych sympatyków Ruchu Światło-Życie odbędzie się  20 stycznia w Proboszczewicach.

Ruch Światło-Życie diecezji płockiej przede wszystkim formuje dzieci i młodzież. W roku duszpasterskim organizuje dla nich letnie i zimowe rekolekcje. Poza tym stara się wychodzić do wiernych za pośrednictwem różnych form. Na przykład w okresie świąt Bożego Narodzenia przy akompaniamencie instrumentów oazowicze kolędowali w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku i Domu Seniora Leonianum w Sikorzu. Członkowie ruchu na co dzień działają w specjalistycznych diakoniach, na przykład muzycznej, liturgicznej, misyjnej, komunikowania społecznego i modlitwy. 

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze