Droga Krzyżowa na św. Krzyż w intencji trzeźwości

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już w pierwszy piątek Wielkiego Postu, późnym popołudniem 16 lutego, wyruszy piesza pielgrzymka na św. Krzyż w intencji trzeźwości, połączona z organizowanym w tej formule po raz trzeci terenowym Nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele w Nowej Słupi – Mszą o godz. 18.00. Z kolei na zakończenie – Mszy św. o godz. 20.30 w sanktuarium na św. Krzyżu, przewodniczył będzie bp. Jan Piotrowski. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapewnia bezpłatny autobus MPK na trasie Kielce – Nowa Słupia; Święty Krzyż – Kielce.

Wydarzenie wpisuje się rozpoczynający się właśnie 11 lutego Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jak informuje organizator, ks. Kamil Banasik – odpowiedzialny za Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej, podczas drugiej stacji każdy z uczestników otrzyma drewniany krzyż, które przygotowała i ufundowała Grupa Lubrzanka z terenu gminy Masłów. Poświęci je bp Jan Piotrowski w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Na każdym krzyżu został wygrawerowany napis „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć”.

Organizatorzy podkreślają, że społeczność osób trzeźwiejących bardzo aktywnie włącza się w przygotowanie nabożeństwa. Ich obecność z całymi rodzinami, z przyjaciółmi, wspólna modlitwa i poruszające świadectwa, jakimi dzielą się podczas drogi, opowiadając o swoich upadkach i zmaganiu z nałogiem, mają znaczenie nie tylko dla nich samych, ale zwłaszcza dla pozostałych uczestników wydarzenia.

Droga Krzyżowa na św. Krzyż w intencji trzeźwości
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze