Fot. pixabay

Dublin: 2/3 Irlandczyków za dalszym transmitowaniem dzwonów na „Anioł Pański”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad dwie trzecie Irlandczyków opowiedziało się za tym, aby media publiczne nadal transmitowały dzwony wzywające do modlitwy „Anioł Pański” – wynika z sondażu przeprowadzonego 26 października.

RTE – publiczne radio i telewizja zadały pytanie o dalszą obecność nadawanych w południe i o godz. 18.00 dzwonów na „Anioł Pański” – „Angelus Bells”, przy okazji przeprowadzonych w minioną niedzielę wyborów prezydenckich.

O 1962 roku irlandzka telewizja publiczna emituje codziennie o godz. 18.00, przed wiadomościami wieczornymi wideo przedstawiające osoby trwające na modlitwie lub w milczącej modlitwie. Dzwony nadawane są także o 12.00 i 18.00 w radio publicznym. 68 procent respondentów opowiedziało się z dalszą emisją „Angelus Bells”, 21 procent za zaprzestaniem emisji, a 11 procent odmówiło komentarza. Emisja dzwonów RTE na Anioł Pański nie obejmuje odmawiania. Raport wykonawczy RTE z 2015 r. przytoczył opinię jednego z widzów, który podsumował swój pogląd słowami: „dla człowieka wierzącego jest to chwila łaski; dla osoby niewierzącej – chwila spokoju. Dlaczego jej nie lubić?”.

Dublin: 2/3 Irlandczyków za dalszym transmitowaniem dzwonów na „Anioł Pański”
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze