Duchowy przewodnik online

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Aplikacja polskiej wersji „Magnificat” właśnie pojawiła się w Google Play i na App Store. Dzięki temu Polska stała się kolejnym krajem, w którym można dołączyć online do wspólnoty modlitewnej „Magnificat”, liczącej ponad milion wiernych na całym świecie.

W aplikacji znajdziemy krótkie modlitwy poranne i wieczorne, które są wyborem z brewiarza, codzienne teksty czytań mszalnych, medytacje pisane przez znanych autorów współczesnych, a także zaczerpnięte z pism Ojców Kościoła, papieży i świętych. Polska edycja opiera się na kalendarzu liturgicznym obowiązującym w naszym kraju.

W aplikacji publikowane są również eseje z dziedziny duchowości, liturgii, historii Kościoła oraz sylwetki świętych. Znajdziemy tu także antyfony maryjne z możliwością ich odsłuchania. Każdy numer otwiera artykuł pomysłodawcy pisma – Pierre Marii Dumont’a na temat dzieła sztuki sakralnej prezentowanego na stronie głównej. 

Zamysłem wydawców było dostarczenie zwięzłej, prostej, a jednocześnie pogłębionej propozycji codziennej modlitwy w łączności z Kościołem. Zgodnie z założeniami wydawcy, „Magnificat” jest duchowym przewodnikiem, który pomaga w rozwijaniu życia modlitewnego, wzrastaniu w życiu religijnym.

W 1992 r. pojawiła się francuska wersja „Magnificat”. Od tamtej pory inicjatywa zyskuje coraz większe grono użytkowników. Obecnie „Magnificat” dostępny jest w 7 wersjach językowych online, zaś w dziewięciu krajach wydawany jest jako miesięcznik w formie drukowanej.

„Bardzo się cieszę, że ten międzynarodowy modlitewnik trafił także do Polski. Poznałem to wydawnictwo zagranicą i wiem, że w Polsce wiele osób na to czekało” – powiedział KAI Bogdan Sadowski, diakon stały, redaktor naczelny polskiej edycji „Magnificat”. Partnerem polskiej edycji „Magnificat” jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie po pierwszej rejestracji.

Duchowy przewodnik online
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze