Dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dwóch mężczyzn utonęło w niedzielę w Bałtyku na plaży w Karwii koło Władysławowa (woj. pomorskie). Do tragedii doszło, kiedy jeden z nich zaczął się topić, a drugi chciał go ratować.

„Mężczyźni kąpali się obok siebie w morzu i prawdopodobnie w ogóle się nie znali. W pewnym momencie jeden z nich zaczął tonąć i drugi postanowił mu przyjść z pomocą. Niestety, obaj utonęli” – poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej w Pucku, sierżant Ewa Bresińska.

Zdjęcie: nadbałtycka plaża

Ofiary to 43-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego oraz o dwa lata młodszy mieszkaniec województwa łódzkiego. Ciało jednego z mężczyzn wyłowiono z morza od razu. W drugim przypadku ciało zostało wydobyte na brzeg po trwającej pół godziny akcji poszukiwawczej.

Sześć ofiar w jeden dzień
Sześć osób utonęło w Polsce w sobotę – na Lubelszczyźnie, Pomorzu, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Od 1 kwietnia tego roku w kraju doszło już do 185 takich wypadków – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

W Lubelskiem, w powiatach krasnostawskim i ryckim, w sobotę utopiło się dwóch mężczyzn. Również mężczyźni utonęli w powiecie lubańskim na Dolnym Śląsku i w tczewskim na Pomorzu. W Pile w Wielkopolsce dwie osoby – mężczyzna i kobieta – utonęły po tym, jak na Zalewie Koszyckim wywróciła się ich łódka. Trzecia osoba, która była w łódce, zdołała się uratować.

Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą?
Pomoże przede wszystkim zdrowy rozsądek! Należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych i stosować się do poleceń ratowników. Do wody nie powinno się wchodzić bezpośrednio po posiłku ani po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających. Nie pływać w miejscach, w których nie znamy podłoża i przede wszystkim nie skakać do wody (szczególnie na główkę) poza przygotowanymi do tego basenami pływackimi.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze