Dzień Flagi: „Niepodległa dla wszystkich” [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi” – to hasło spotu, który ma zachęcać Polaków do wywieszania flag. W filmie, zrealizowanym na zlecenie Biura Programu „Niepodległa”, wzięli udział polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy.

W spocie wystąpili: Maria Andrejczyk, Alicja Czyżowicz, Magdalena Głodek, Justyna Śmietanka, Wojciech Makowski, Piotr Małachowski, Rafał Wilk oraz Adam Małysz, który przyjął rolę narratora.

„Sport to ciężki kawałek chleba. To jest mnóstwo wyrzeczeń, na pewno. Nawet jak cię coś boli, to i tak wiesz, że musisz to robić. I po co to wszystko? Dla kogo? Ale jak idzie flaga w górę i grają Mazurek, to każdy się rozkleja. Wtedy wiesz, dla kogo to robisz…” – mówi Małysz w materiale wideo.

Jak poinformowało Biuro Programu „Niepodległa”, spot jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości i jednocześnie podsumowuje kampanię Narodowego Centrum Kultury na temat wartości barw i symboli narodowych. „Wszyscy zaangażowani sportowcy wystąpili bezpłatnie w kampanii” – poinformowano w komunikacie.

„Chcemy, żeby każdy z nas, każdy kto czuje się Polakiem pamiętał, że to dzięki niepodległości, którą odzyskaliśmy sto lat temu, dziś możemy wywieszać biało-czerwoną. Możemy ją wywieszać dla naszych bliskich, dla naszych sportowców – dla wszystkich, których chcemy uhonorować” – powiedział dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski. Materiał wideo „Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi” można obejrzeć na oficjalnej stronie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień Flagi: „Niepodległa dla wszystkich” [WIDEO]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze