Adam Chmielowski/wikimedia commons/domena publiczna

Dziś święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół w Polsce corocznie obchodzi święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma ono przypominać o świętości życia duchowieństwa i być inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski przypomina na swojej stronie internetowej, że wprowadzenie do kalendarza liturgicznego nowego święta ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana zaproponował papież Benedykt XVI. Była to odpowiedź Ojca Świętego na postulaty zgłaszane przez różne episkopaty i środowiska zakonne, dla upamiętnienia Roku Kapłańskiego, który był obchodzony od 19 czerwca 2009 do 11 czerwca 2010 roku.

>>> Modlitwa „owcy” do Jezusa Dobrego Pasterza

Decyzję o wprowadzeniu święta w Polsce podjęli biskupi zgromadzeni na 360. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem w listopadzie 2012 r.

W następstwie tej decyzji w lutym 2013 r. watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła dla Kościoła w Polsce nowe święto i jego coroczne obchody na czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

>>> Nikt cię nie kocha tak jak Ja – niesamowita piosenka [WIDEO]

Pierwszy raz święto to obchodzono 23 maja 2013 r

Zobacz także
Wasze komentarze