PAP/Marcin Obara

Dziś w Szczecinie największy w Polsce Marsz dla życia

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już po raz 17. ulicami Szczecina przejdzie dziś Marsz dla Życia – największa manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkanaście tysięcy osób.

Hasło tegorocznego Marszu brzmi: „Miłość większa niż…” i jak podkreślają organizatorzy każdy z uczestników może to zdanie dokończyć sam.

Organizatorem jest Fundacja Małych Stópek, która cały rok prowadzi działalność pro life i wspomaga materialnie, psychicznie i duchowo kobiety, które nosiły się z zamiarem aborcji, by urodziły jednak swoje dzieci.

Pomysłodawca marszu, ks. Tomasz Kancelarczyk zachęca, by w niedzielę swoim datkiem do puszki wspomóc też Dom Samotnej Matki w Poczerninie. Oprócz tego wolontariusze będą zbierać pieluchy. Trafią one do matek, które najbardziej potrzebują pomocy dla swoich dzieci.

Marsz wyruszy w niedzielę o godz. 15.00 sprzed pomnika św. Jana Pawła II z Jasnych Błoni a zakończy się w katedrze mszą św.

– Zachęcamy wszystkich, którzy będą na marszu, aby uczestniczyli potem we mszy św. a na mszy można będzie podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. To zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka – tłumaczy ks. Kancelarczyk.

Zobacz także
Wasze komentarze