Ed Sheeran szuka dawcy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ed Sheeran szuka dawcy szpiku dla chorej dziewczynki. Mała Jasmi z Wielkiej Brytanii cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 7-latkę może uratować jedynie przeszczep komórek macierzystych. W znalezienie bliźniaka genetycznego dla dziewczynki zaangażował się brytyjski wokalista.

Bardzo popularny arysta na portalu społecznościowym apeluje i zachęca, by zarejestrować się w specjalnej ogólnoświatowej bazie i zostać dawcą. Pomóc można nie tylko Jasmi, ale i innym chorym.

fot: Ed Sheeran na Instagramie

Jak podkreślają eksperci, lekarze i pracownicy fundacji zajmujący się szukaniem dawców szpiku – takie akcje są bardzo potrzebne. Co ważne – zgłaszając się do rejestru potencjalnych dawców powinniśmy pamiętać, że wyrażając gotowość pomocy konkretnej osobie (o której na przykład usłyszeliśmy w czasie takiej akcji) z dużym prawdopodobieństwem nie pomożemy jej, ale komuś innemu. To dopiero żmudne poszukiwania i badania lekarskie pokażą któremu choremu może pomóc zdrowy dawca.

Pamiętajmy – sama rejestracja jest szybka (można ją przeprowadzić nawet przez internet). Jeśli już zadzwoni telefon z prośbą o pomoc – dobrze, byśmy naszą deklarację podtrzymali. Pobranie szpiku nie jest bolesne, nie wymaga hospitalizacji, a sam szpik odnawia się. Dawca nie ponosi więc żadnych strat, a zyskuje świadomość uratowania komuś życia! Pomyślcie o tym głośno – tak jak śpiewa w swym przeboju Ed Sheeran:

         

Ed Sheeran szuka dawcy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze