Fot. PAP/Lech Muszyński

Przystanek Jezus – trochę inaczej niż do tej pory

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kostrzyn: biskup Lechowicz spotka się z uczestnikami Przystanku Woodstock

Na wspólnych rekolekcjach spotkają się dziś wieczorem ewangelizatorzy Przystanku Jezus i uczestnicy festiwalu rockowego Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Naukę poprowadzi bp Wiesław Lechowicz – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, bp pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Rano – podczas Mszy Świętej – w homilii hierarcha porównał Królestwo Boże do perły, za którą warto oddać wszystko, zapewnił, że jest ono zawarte w Jezusie, który jest tą perłą. „Za Niego warto oddać, cokolwiek posiadamy, gdyż tylko On zdolny jest zaspokoić wszelkie pragnienia” – powiedział bp Lechowicz. Jednocześnie kapłan wskazał, że to my jesteśmy perłą, za którą Jezus oddał życie. „Dlatego też my nawzajem powinniśmy być gotowi oddawać wszystko, co mamy, za siebie nawzajem” – podkreślił kaznodzieja, który dziś o godzinie 20:00 wygłosi rekolekcje dla młodych z obu Przystanków.

Przystanki obok siebie
W tym roku po raz pierwszy Przystanek Jezus jest samodzielną inicjatywą, co oznacza, że teren dla PJ został wydzierżawiony od miasta Kostrzyna, a w związku z tym PJ i PW są partnerami działającymi po sąsiedzku. Taką sąsiedzką wizytę złożył na PJ twórca festiwalu rockowego Jerzy Owsiak z małżonką.

– Było to bardzo przyjazne spotkanie, Jurek Owsiak życzył dobrego odbywania przystankowych działań – powiedział rzecznik prasowy PJ Robert Kościuszko, zapewniając, że atmosfera jest przyjazna, a wielu miłośników rocka przychodzi na spotkanie z ewangelizatorami. Jednak najważniejsze będzie wieczorne spotkanie z bp. Lechowiczem – podkreślił Kościuszko.

Woodstockowa ewangelizacja
Przystankowy program, każdego roku jest bardziej urozmaicony. Ewangelizatorzy mają już za sobą pierwsze spotkania, rozmowy i dzielenie się doświadczeniem. Wczoraj odbył się pokazy filmu „Outcasts -Szare Anioły” oraz wirtualne spotkanie z jego reżyserem – Josephem Campo. Po wieczornej Eucharystii ewangelizatorzy udali się na pole Przystanku Woodstock. – Dla większości z nich to pierwsze takie doświadczenie. Dlatego też z jeszcze większym zapałem i ciekawością chcą posługiwać i zobaczyć, jak to jest, gdy dzieli się doświadczeniem Miłości z innymi. Woodstockowiczów witały okrzyki, śpiew, flagi, radosne tańce. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy i prośby do Boga Ojca o Jego obfite błogosławieństwo – napisali organizatorzy PJ na www.przystanekjezus.pl.

Kino, koncerty, rozmowy, modlitwa
Po powrocie z korowodu odbyło się spotkanie z tegorocznym rekolekcjonistą, inicjatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej PJ bp. Edwardem Dajczakiem, który odpowiadał na pytania dotyczące wiary, sensu życia i różnych życiowych kwestii. Na zakończenie wszyscy zebrali się na godzinie chwały. Oprócz spotkania z bp. Lechowiczem, dzisiaj w programie znajdą się m.in.: spotkania ewangelizacyjne prowadzone przez zespół „Wild Magnolia” ze Stanów Zjednoczonych i zespół „Bęsiu/Rymcerze” – w wielkim namiocie, modlitwa różańcowa pod Krzyżem, Apel Jasnogórski, a na zakończenie Dyskusyjny Klub Filmowy: „Czarne Lustro – Nosedive”.

Przystanek Jezus – trochę inaczej niż do tej pory
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze