OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Egipt: emocje po zamachu na kościół koptyjski

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po niedawnym ataku terrorystycznym na kościół koptyjski w Kairze chrześcijanie żyją wśród obaw o swoje bezpieczeństwo, ale nie brak także pewnych oznak pozytywnych. Sytuację tę opisał w wypowiedzi dla organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie koptyjski biskup katolicki Asjutu nad Nilem Kyrillos William.

„Niedawne ataki terrorystyczne, których doświadczyli wierni w Kairze, spowodowały głęboki ból i wielki wstrząs wśród chrześcijan” – powiedział 70-letni hierarcha. Zwrócił uwagę, że kilka dni temu zmarła w wyniku odniesionych ran 26. ofiara tamtego zamachu – 10-letnia dziewczynka. „Równocześnie jednak można zauważyć, że ludzie pokładają ufność w Bogu, mają w sobie wiele siły, podobnie jak w przeszłości, gdy do ataków terrorystycznych dochodziło po to, żeby powstrzymać ludzi od udziału w nabożeństwach” – dodał biskup.

Podkreślił także piękną postawę egipskiej społeczności niechrześcijańskiej, od której tamtejsi wyznawcy Chrystusa otrzymali liczne oznaki solidarności i sympatii. Wielu muzułmanów składało im kondolencje. Także władze państwowe zareagowały natychmiast i rozpoczęły już dochodzenie w sprawie ataku z 11 grudnia.

Egipt: emocje po zamachu na kościół koptyjski
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze