Ekstremalna Droga Krzyżowa – blisko 19,5 tys. km tras

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Blisko 19,5 tys. km długości liczą trasy tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W całej Polsce pątnicy mają do wyboru prawie 40 szlaków w całej Polsce. Po raz pierwszy będą też mogli przebyć Ekstremalną Drogę Krzyżową na rowerze.

369 tras o łącznej długości ponad 19,2 tys. km, nie licząc szlaków w woj. podlaskim, skąd na razie brak ostatecznych danych – tak przedstawia się marszruta tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po raz pierwszy wytyczona też została trasa rowerowa, z Opalenicy do Konarzewa w archidiecezji poznańskiej (długość trasy, to 82 km, a EDK wyruszy nią 9 marca). Ekstremalne Drogi Krzyżowe są w tym roku organizowane także w Stanach Zjednoczonych (3 trasy w Chicago o łącznej długości 128 km), a także w 8 krajach europejskich oprócz Polski: w Czechach, Austrii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, Islandii a także na Słowacji.

„Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony” – czytamy na stronie edk.org.pl, gdzie znajdują się również szczegółowe informacje, wraz z datami nabożeństw, przypisanymi do konkretnych tras.

Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest od 2009 r. Pomysł zrodził się podczas spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, z inicjatywy ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia WIOSNA. Ideą tego nabożeństwa jest samotne pokonanie w nocy odcinka ponad 40 km, rozważając Mękę Pańską, opisaną w 14 stacjach Drogi Krzyżowej. Motto tegorocznych rozważań brzmi „Droga Pięknego Życia”.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – blisko 19,5 tys. km tras
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze