Engelberg: Kamil Stoch druuuuuugi

W trudnych warunkach w szwajcarskim Engelbergu odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W zawodach zwyciężył Halvor Granerud, na drugim miejscu podium uplasował się Kamil Stoch, a na trzecim Anze Lanisek ze Słowenii. Świetnie spisali się dzisiaj reprezentanci Polski.

Pierwsza serię konkursową wygrał lider Pucharu Świata Halvor Granerud, zaraz za nim był Kamil Stoch i Anze Lanisek. Na półmetku rywalizacji wysokie lokaty mieli też pozostali Polacy – Piotr Żyła był 6., Andrzej Stękała 7., a Dawid Kubacki 10. Do drugiej serii awansował też Aleksander Zniszczoł (16.). Sztuka ta nie udała się Klemensowi Murańce, który konkurs zakończył na 34. miejscu.

Granerud, Stoch i Lanisek utrzymali swoje wysokie lokaty także w drugiej części rywalizacji. W drugiej serii Aleksander Zniszczoł nie utrzymał miejsca z pierwszej serii i ostatecznie skończył rywalizację na 25 miejscu. W czołowej dziesiątce ostatecznie znalazło się czterech Polaków. Dawid Kubacki poprawił swoją pozycję i skończył konkurs na 9.  miejscu. Także Andrzej Stękała dobrze skoczył w drugiej serii i skończył rywalizację na siódmym miejscu. Piotrowi Żyle także udał się skok w drugiej serii – nasz reprezentant zakończył zawody na piątym miejscu. Kolejne zawody w Engelbergu już w niedzielę.