Formuła 1: Hamilton najlepszy we Francji

Dziś odbyło się Grand Prix Francji, czyli kolejny wyścig w cyklu Formuła 1. Zwyciężył je 34-letni Brytyjczyk Lewis Hamilton. Zawodnik Mercedesa wcześniej wygrał też kwalifikacje do niedzielnego konkursu.

Jako drugi zawody ukończył Valterri Bottas z Finlandii, również zawodnik Mercedesa. Podium uzupełnił Charles Leclerc z Monako, reprezentant Ferrari. W tym roku wszystkie dotychczasowe wyścigi Formuły 1 wygrywali przedstawiciele Mercedesa – zawody we Francji potwierdziły dominację zawodników tego zespołu.

Jedynym polskim zawodnikiem był Robert Kubica. Zawodnik przekroczył linię mety jako przedostatni. Po raz pierwszy w tym sezonie udało mu się pokonać swojego kolegę z zespołu Williamsa – George’a Russella.

Po 7 z 21 zaplanowanych na ten seozn wyścigów w klasyfikacji generalnej prowadzi Lewis Hamilton, za nim jest Bottas, a podium dopełnia Sebastian Vettel z Ferrari (dziś piąty na mecie). W przyszłym tygodniu kolejne zawody – Grand Prix Austrii.