epa06005300 Pope Francis (C) arrives for an audience with children from middle schools across Italy belonging to the ‚Cavalieri’, a group for young people which promotes living the Christian life’, in Nervi Hall of the Vatican City, 02 June 2017. EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek jutro odwiedzi Kolumbię

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W środę Ojciec Święty uda się w podróż do Kolumbii. Papież odwiedzi cztery miasta. Każdy etap pielgrzymki poświęcony będzie osobnemu tematowi: pokojowi i krzewieniu życia, pojednaniu, życiu chrześcijańskiemu, obronie godności i prawom człowieka.

– Przybędę jako pielgrzym nadziei i pokoju, aby świętować z wami wiarę w naszego Pana, a także aby czerpać naukę z waszej miłości oraz wytrwałości w poszukiwaniu pojednania i harmonii – powiedział Ojciec Święty w specjalnym przesłaniu do Kolumbijczyków.

„«Zróbmy pierwszy krok» to motto tej podróży. Przypomina ono, że zawsze trzeba, byśmy uczynili pierwszy krok przy jakimkolwiek działaniu czy projekcie. Popycha nas także do tego, by być pierwszymi w miłości, by budować mosty, by kreować braterstwo. Hasło «Zróbmy pierwszy krok» zachęca nas, aby wyjść innym na spotkanie, uścisnąć dłonie i wzajemnie przekazać sobie znak pokoju. Pokój jest tym, czego Kolumbia szuka i o osiągnięcie czego stara się od długiego czasu. To dla mnie zaszczyt odwiedzić tę ziemię tak bogatą w historię, kulturę, wiarę oraz mieszkańców pracujących stanowczo i wytrwale, aby stała się ona miejscem, gdzie panuje harmonia i braterstwo, gdzie Ewangelię zna się i kocha, gdzie powiedzieć «brat» czy «siostra» nie stanowi niczego dziwnego, ale prawdziwy, realny skarb, którego trzeba strzec i bronić” – podkreśla w swoim przesłaniu Franciszek.

W poniedziałek podczas wizyty w Watykanie swój komentarz do wizyty Ojca Świętego w Kolumbii wygłosił kard. Rodríguez Maradiaga, który jest też koordynatorem Rady Kardynałów, pomagającej Papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej. Kardynał podkreśla, że pielgrzymka papieża jest ważna nie tylko dla przyjmującego go kraju, ale również dla całego kontynentu.

„Wydaje mi się, że to podróż bardzo ważna dla całej Ameryki Łacińskiej, ponieważ Kolumbia jest dużym krajem, siedzibą Rady latynoamerykańskich episkopatów CELAM od chwili jej założenia. Stanowi zatem punkt odniesienia dla wszystkich biskupów regionu. To podróż ważna także dlatego, że Papież dotychczas potrafił zawsze być budowniczym mostów i tym razem jego obecność ma na celu umocnienie pokoju w narodzie kolumbijskim. Uważam też, że to bardzo ważne, iż Ojciec Święty może zwrócić się do serc ofiar, ponieważ jeden z najpoważniejszych problemów stanowią rany zadane przez przemoc czy śmierć. A w taki sposób, jak myślę – poprzez mediację Papieża, jego słowa, jego apele – można (…) rozpocząć proces leczenia owych ran (…). Moim zdaniem należy również koniecznie rozwijać tam potencjał wiary, zwłaszcza za pomocą ewangelizacji pobożności ludowej, która stanowi siłę ludów Ameryki Łacińskiej. Trzeba w ten sposób starać się walczyć z korupcją oraz handlem narkotykami i wszystkimi takimi rzeczami” – powiedział kard. Rodríguez Maradiaga.

To trzecia podróż papieża Franciszka do Ameryki Południowej. Wcześniej Ojciec Święty był w Brazylii na Światowych Dniach młodzieży, Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju. Do Kolumbii powróci po sześciu latach. Był tam dwa lata przed swym wyborem.

fot. EPA/CLAUDIO PERI 

Franciszek jutro odwiedzi Kolumbię
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze