EPA/STEFANO RELLANDINI

Franciszek: odrzućmy pokusę pewności siebie i życia bez Boga

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Do odrzucenia pokusy pewności siebie i życia bez Boga, „domagając się absolutnej wolności od Niego i Jego Słowa” – wezwał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Nawiązując do czwartej niedzieli Wielkiego Postu zwanej niedzielą „laetare”, czyli „radujcie się”, papież podkreślił, że powodem tej radości jest wielka miłość Boga względem ludzkości.

Franciszek przytoczył słowa dzisiejszej Ewangelii: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. „Te słowa, wypowiedziane przez Jezusa podczas rozmowy z Nikodemem podsumowują temat, który znajduje się w centrum przepowiadania chrześcijańskiego: nawet gdy sytuacja wydaje się rozpaczliwa, Bóg interweniuje, dając człowiekowi zbawienie i radość” – tłumaczył papież.

Franciszek zaznaczył, że jesteśmy wezwani do wysłuchania tego przepowiadania i wezwał do odrzucenia pokusy pewności siebie, życia bez Boga, „domagając się absolutnej wolności od Niego i Jego Słowa”.

Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO

Zachęcił aby uznać siebie za takich jakimi jesteśmy, osobami kruchymi i ograniczonymi. „Wówczas może się przydarzyć, że ogranie nas lęk, niepokój o jutro, strach przed chorobą i śmiercią. Wyjaśnia to dlaczego wiele osób, szukając drogi wyjścia, czasami obiera niebezpieczne skróty, takie jak tunel narkotyków lub przesądy albo zgubne rytuały magii” – mówił papież.

Zaznaczył, że chrześcijaństwo daje nam prawdziwą i wielką nadzieję w Bogu Ojcu, bogatym w miłosierdzie, który dał nam swego Syna, objawiając nam w ten sposób swoją ogromną miłość.

Na zakończenie papież wezwał: „Niech Maryja, Matka Miłosierdzia, wleje na nasze serca pewność, że jesteśmy kochani przez Boga. Niech będzie blisko nas, w chwilach, gdy czujemy się osamotnieni, kiedy przeżywamy pokusę, by poddać się trudnościom życia. Niech nam przekaże uczucia swego Syna Jezusa, aby nasza pielgrzymka wielkopostna stała się doświadczeniem przebaczenia, akceptacji i miłości”.

Franciszek: odrzućmy pokusę pewności siebie i życia bez Boga
5.4 (90%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze