Fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Franciszek: Prośmy o dar pokoju dla całego świata!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„W modlitewnym oczekiwaniu na narodziny Księcia Pokoju prośmy o dar pokoju dla całego świata, szczególnie dla narodów, które najbardziej cierpią z powodu trwających konfliktów” – wezwał Franciszek po modlitwie Anioł Pański w Watykanie w wigilię.

W szczególny sposób papież zaapelował, aby przy okazji Świąt Bożego Narodzenia osoby uprowadzone – kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz świeccy – zostali zwolnieni i mogli powrócić do swoich domów. Wraz ze zgromadzonymi na placu św. Piotra odmówił w milczeniu modlitwę w ich intencji.

Ojciec Święty modlił się także za ofiary tropikalnej burzy „Tembin”, która na filipińskiej wyspie Mindanao spowodowała powodzie i osuwiska błotne, które zmiotły z powierzchni ziemi wiele domów. Według ostatnich informacji w wyniku kataklizmu zginęło ponad 180 osób.

Ojciec Święty zachęcił w godzinach, które oddzielają nas od Bożego Narodzenia, znaleźć kilka chwil, „aby zatrzymać się w milczeniu i modlitwie przed żłóbkiem, aby adorować w sercu tajemnicę prawdziwego Bożego Narodzenia, Jezusa, który zbliża się do nas z miłością, pokorą i czułością”.

Franciszek poprosił także o modlitwę w jego intencji i dodał: „Dziękuję! Dobrej niedzieli i dobrych Świąt Bożego Narodzenia!”.

fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Zobacz także
Wasze komentarze