Francja: pojazd wjechał w żołnierzy, 6 rannych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pojazd wjechał w środę we francuskich żołnierzy na przedmieściach Paryża, w Levallois-Perret. Sześciu żołnierzy jest rannych, w tym dwóch ciężko. Rozpoczęła się operacja policyjna, trwają poszukiwania pojazdu – podało radio France Info.

Do incydentu doszło ok. godz. 8 przed budynkiem, w którym kwaterują żołnierze, w centrum Levallois-Perret, na północny zachód od Paryża. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Sześciu żołnierzy odniosło obrażenia: czterech lekkie, a dwóch ciężkie. Ich życie nie jest jednak zagrożone. „Trwa interwencja policji; pojazd jest poszukiwany” – napisała na Twitterze paryska policja.

Balkany poinformował w telewizji BFM TV, że chodziło o samochód marki BMW, który „przyspieszył, gdy (żołnierze) wychodzili” z budynku. „Bez wątpienia było to zamierzone działanie. (…) To odrażający akt agresji” – powiedział mer. Balkany opisał miejscowość jako „cichą i spokojną”. „Nigdy nie dochodziło tam do incydentów” – dodał. Żołnierze brali udział w wojskowej operacji o kryptonimie „Sentinelle”, której celem jest ochrona najważniejszych obiektów w całym kraju. Od stycznia 2015 roku we Francji dochodzi do dżihadystycznych zamachów. Zginęło w nich już 239 osób. Celem ostatnich były głównie siły bezpieczeństwa rozmieszczone w kluczowych miejscach w kraju. Francja jest w stanie najwyższej gotowości; w związku z zagrożeniem terrorystycznym w kraju tym kilkakrotnie przedłużano stan wyjątkowy.

Fot. twitter.com

Francja: pojazd wjechał w żołnierzy, 6 rannych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze