epa05851799 Police officers stand guard outside the International Monetary Fund (IMF) heqdquarters in Paris, France, 16 March 2017. An employee of the IMF has been injured in the face after an explosion while opening a letter. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.

Francja: strzały w Grasse – dwie osoby ranne, zatrzymano jedną osobę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej trzy osoby zostały w czwartek ranne w liceum w miejscowości Grasse na południu Francji – przekazał rzecznik MSW. 17-letni uczeń placówki otworzył tam ogień z broni palnej. Napastnik, który działał sam, został zatrzymany – podały źródła policyjne.

Jak poinformowały agencje, nieznany wcześniej policji nastolatek przyszedł do szkoły z karabinem, pistoletem, rewolwerem i dwoma granatami. W niejasnych na razie okolicznościach zaczął strzelać. Według niektórych źródeł, zaatakował dyrektora liceum, z którym był w konflikcie.

AFP podaje, że dyrektor jest wśród osób, które odniosły obrażenia.

Według Reutersa, gdy w szkole padły strzały, część uczniów schroniła się w pobliskim supermarkecie. Na miejsce skierowano specjalne oddziały policji.

Wbrew wstępnym doniesieniom poinformowano, że napastnik nie miał wspólnika – podała AFP.

W reakcji na te wydarzenia wszystkie placówki oświatowe w okolicy zostały zamknięte. Rodzicom doradzono na Twitterze, by nie jechali po dzieci, bowiem są one w pełni bezpiecznie.

Na miejsce udał się premier Bernard Cazeneuve oraz minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem.

Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON 

Francja: strzały w Grasse – dwie osoby ranne, zatrzymano jedną osobę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze