hubert hurkacz

French Open: Van De Zandschulp pokonał Hurkacza

Dziś, w niedzielę 30 maja, odbył się pierwszy mecz Huberta Hurkacza w ramach French Open. Polski tenisista zmierzył się z Holendrem – Boticem Van De Zandschulpem. Po zadziwiająco wyrównanym spotkaniu Van De Zandschulp wygrał w setach 3:2.

Już pierwszy set okazał się zadowalającym sukcesem Polaka. Odniósł zwycięstwo pokonując Holendra o jednego gema – 7:6.

french open

Botic van de Zandschulp fot. EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Drugi set, również niezwykle wyrównany, także zwyciężył reprezentant Polski. Nie był to jednak sukces wyraźny – różnica wynosiła tak jak w poprzednim secie – jednego gema przy wyniku 7:6.

Trzeci set okazał się być zwycięski dla Van De Zandschulpa. Wygrał z Hurkaczem 6:2.

Czwarty set także był korzystny dla reprezentanta Holadnii. Hubert Hurkacz przegrał z nim podobnie jak w poprzedniej części – 6:2.

W ostatnim, piątym secie dzisiejszego spotkania Hubert Hurkacz walczył jak tylko mógł. Holender okazał się być jednak bardziej wytrzymały i przewagą dwóch gemów pokonał reprezentanta Polski.