Exif_JPEG_PICTURE

Gender – światowa norma polityczna i kulturowa [RECENZJA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Marguerite A. Peeters – Gender – światowa norma polityczna i kulturowa. Narzędzie rozeznania. Wydawnictwo Sióstr Loretanek 2013 

Choć polskie wydanie tej książki ukazało się kilka lat temu, warto do niej wrócić w chwili, w której w zachodniej Europie coraz częściej dochodzi do prawnego zrównania ze sobą małżeństw i związków jednopłciowych. Marguerite A. Peters, konsultantka Papieskiej Rady ds. Kultury, autorka kilkuset raportów dotyczących przemian kulturowych zachodzących na Zachodzie bezlitośnie i metodycznie punktuje tę ideologię prowadzącą do powolnej zagłady zachodniej cywilizacji. 


Autorka trafnie określa, w jaki sposób ideologia ta doprowadzi do samounicestwienia: jeśli bowiem płeć biologiczna zostanie sprowadzona do pojęcia konstrukcji społecznej. Całkowita eliminacja ról płci uznawanych za negatywne dla społeczeństw i jednostek. Dlatego być może nie powinniśmy się zanadto martwić: ideolodzy gender po prostu wymrą, a pozostała część społeczeństwa powróci na drogę zdrowego rozsądku. 

Fot. flickr/lamdogjunkie

Gender – światowa norma polityczna i kulturowa [RECENZJA]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze