fot. YouTube

List generała oblatów na 100 lecie polskiej prowincji

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na ręce prowincjała polskiej prowincji – o. Pawła Zająca OMI – list gratulacyjny z okazji 100-lecia działalności, złożył generał zgromadzenia – o. Louis Lougen OMI. – Modlę się, abyście wzmogli wysiłki, by powitać następne sto lat silną wiarą, duchem poświęcenia i hojnym oddaniem, które jest waszym dziedzictwem – napisał.

Publikujemy jego treść:

Drogi ojcze Pawle oraz wszyscy Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej Polskiej Prowincji,

niech najsłodsze błogosławieństwo Boga wylewa się na was, kiedy celebrujecie 100 lat obecności i misji naszego Zgromadzenia w Polsce! Przykro mi, że nie mogę być z wami podczas tej szczególnej rocznicy, ale bądźcie pewni, że jednoczę się z wami w modlitwie i wyrażam wielkie przywiązanie do oblatów Polskiej Prowincji.

Kiedy myślę o historii waszej prowincji, przypominam sobie Psalm 80, który w 10 wersie mówi:

„Grunt dla niej przygotowałeś, a ona zapuściła korzenie i napełniła ziemię”.

Pierwsza wspólnota oblacka – Piekary Śl. lub Krotoszyn. Od lewej: o. Jan Pawołek OMI, Paweł Czakaj OMI, Jan Nawrat OMI, Jan Kulawy OMI, Franciszek Kosian OMI.

Polscy oblaci cierpieli razem z narodem Polskim i Kościołem, znosząc wojnę, prześladowania, rządy totalitarne i skrajną biedę. Krew męczenników pobłogosławiła Kościół i oblatów w Polsce oraz na Ukrainie. Pośród tych udręk oblaci Maryi Niepokalanej wzrastali, założyli kwitnącą prowincję i udali się na cały świat jako misjonarze, dając początek innym żywotnym delegaturom i misjom, będąc obecnymi w prawie każdej prowincji zgromadzenia! Uznajemy, że było to dziełem Boga, polegającym na poświęceniu, wytrwałości, odwadze i wierze oblatów przez te 100 lat.

Wielbimy Boga za błogosławieństwo, którym obdarzył waszą prowincję oraz za wierność kapłanów i braci, którzy uczynili ją tak wzniosłym świadkiem oblackiego życia. Modlę się, abyście wzmogli wysiłki, by powitać następne sto lat silną wiarą, duchem poświęcenia i hojnym oddaniem, które jest waszym dziedzictwem. Patrząc w przyszłość, stajemy przed większymi wyzwaniami, ale wiemy, że Jezus jest wierny i nadal posyła Ducha, aby kierował nami z odwagą.

Niech Matka Boża, Królowa Apostołów i oblatów, wstawia się za wami w oczekiwaniu na następne stulecie. Nadal liczymy na was w misjach Zgromadzenia!

Z poważaniem w Jezusie Chrystusie i Maryi Niepokalanej,

o. Louis Lougen OMI

Superior Generalny

>>> Namalować obraz stulecia… [MISYJNE DROGI] 

Zobacz także
Wasze komentarze