fot. unsplash

Modlitwa za tegorocznych maturzystów

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W niedzielę Trójcy Przenajświętszej, o godz. 10.30 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie celebrował w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów.

Będzie ona transmitowana w Radiu eM oraz w Internecie. Za maturzystów będą modlić się również w tym czasie biskupi pomocniczy. „Będziemy modlić się wspólnie o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz o światło i potrzebne łaski w rozeznawaniu powołania i dokonywania życiowych wyborów. Chcemy prosić o pokój serca w tym szczególnym czasie, w jakim tegoroczni maturzyści podejmują egzaminacyjne wyzwania” – napisał abp Skworc w zaproszeniu do wspólnej modlitwy w intencji maturzystów. Do modlitwy zachęcił także nauczycieli i wychowawców oraz księży katechetów. Wszystkim uczniom kończącym rok szkolny udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

fot. unsplash

W tym samym czasie biskupi pomocniczy będą przewodniczyć Eucharystii także w tej intencji w innych parafiach archidiecezji katowickiej: bp Marek Szkudło w kościele bł. Karoliny w Tychach, bp Adam Wodarczyk w bazylice NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, bp Grzegorz Olszowski w bazylice św. Antoniego w Rybniku. Również te Msze św. będą transmitowane w Internecie. „Maturzysto – nie pękaj, ale módl się!” – to będzie hasło tegorocznej pielgrzymki maturzystów. Cztery kościoły, cztery miasta i msze święte w tej samej intencji – mówi ks. Krzysztof Nowrot, duszpasterz akademicki.

>>> 3 modlitwy do Ducha Świętego

– Chcemy wesprzeć maturzystów z uwagi nie tylko na ich egzaminy, zdawane w niecodziennej pandemicznej atmosferze, ale także z uwagi na życiowe wybory, jakie przed nimi stoją – mówi ks. Nowrot. – Tym bardziej potrzeba im darów Ducha Świętego – dodaje. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zachęca Piotr Bywalec – maturzysta z państwowej Ogólnokształcącej Szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowksiego w Katowicach.
W ostatnich dniach zajmuje się głównie powtarzaniem wiadomości i nauką, ale nie jest to moja jedyna aktywność – zaznacza Piotr. – W niedziele będzie okazja, by wspólnie z kolegami i koleżankami pomodlić się o jak najlepsze zdanie matury. W przededniu matur najgoręcej będę się modlił o „zimną głowę” dla nas wszystkich, jak największy spokój oraz satysfakcjonujące dla nas wyniki – podkreśla meturzysta.

Zobacz także
Wasze komentarze