Głogów: ewakuacja 2-3 tys. osób. Znaleziono potężny niewybuch

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niewybuch o wadze ok. 250 kg odkryto w Porcie Kolegiackim w Głogowie (Dolnośląskie). Na czas usuwania bomby ewakuowanych będzie ponad 2 tys. mieszkańców z obszaru Ostrowa Tumskiego.

Jak powiedział aspirant Łukasz Szulikowski z głogowskiej policji, rano rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców w strefie zagrożonej, w promieniu 600 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu. Ewakuowanych będzie od 2 do 3 tys. mieszkańców, którzy przewożeni są autokarami do pobliskiej szkoły.

„Na czas usuwania bomby zamknięto kilka zakładów pracy po stronie Ostrowa Tumskiego, a także Muzeum Archeologiczne i Zakład Energetyczny. Niedaleko znajdują się jeszcze budynki mieszkalne i wieżowce” – poinformował Szulikowski.

Od godz. 10, przez co najmniej godzinę, zamknięty będzie także most na Odrze, fragment drogi krajowej nr 12. Niewybuch o wadze ok. 250 kg znaleziono w Porcie Kolegiackim. Była to bomba z czasów II wojny światowej. Odkryto ją podczas prac oczyszczania dna Odry. Jak powiedział Szulikowski, rejon był przygotowywany pod rekreację dla mieszkańców Głogowa

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze