Godzina Łaski: dzięki modlitwie ześlę wiele łask dla duszy i ciała
Godzina Łaski to czas szczególnej modlitwy, którą poleciła Matka Boża. Chociaż objawienia nie zostały jeszcze zatwierdzone przez Kościół, to wierni uczestniczą w tym wydarzeniu.
8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech miało miejsce objawienie Maryi. Maryja powiedziała wówczas włoskiej pielęgniarce, Pierinie Gilli:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
Mimo tego, że w małej włoskiej miejscowości dochodziło do uzdrowień, zjawisk świetlnych i słonecznych, objawienia z początku nie były zatwierdzone przez Kościół. Ówczesny biskup Brescii, Giacinto Tredici, zalecił Pierinie Gilli życie w ukryciu. W związku z tym kobieta przez wiele lat mieszkała w niewielkim mieszkaniu przy franciszkańskim klasztorze w Fontanelle. Tam spotykała się z pielgrzymami w niedużej kaplicy. Poświęciła się modlitwie i pokucie. Zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r. Nie doczekała się zatwierdzenia swoich objawień. Miejsca związane z jej życiem odwiedza rocznie ponad 100 tys. pielgrzymów.
Objawienia mimo kultu wiernych zostały w 1971 roku uznane przez Kościół za negatywne. Z kolei dokumencie z 15 lipca 2013 roku biskup Luciano Monari zakazał promowania w sanktuarium w Fontanelle di Montichiari tych rzekomych objawień. W 2000 roku biskup diecezji Brescia, nie unieważniając poprzedniej decyzji, przychylił się do kultu Matki Bożej Róży Duchownej. Z uwagi na tłumy wiernych, którzy tę negatywną opinię dalej ignorowały, w 2019 roku nowy biskup Pierantonio Tremolada założył tam kaplicę oraz oraz promulgował dekret powołujący do istnienia w tej miejscowości, po uzyskaniu odpowiedniej zgody Stolicy Apostolskiej, diecezjalne sanktuarium maryjne Róży Mistycznej Matki Kościoła.
Objawienia z Montichiari są w Polsce bardzo słabo znane. Podobnie jak Godzina Łaski. Modlitwa zawsze sprzyja pogłębieniu naszej relacji z Bogiem. Wystarczy wzbudzenie intencji i naprawdę krótkie zwrócenie się do Boga za pośrednictwem Maryi, szczególnie 8 grudnia, między godz. 12 a 13.
Proponowana modlitwa na Godzinę łaski (kliknij w link):
>>> Akt Osobistego Oddania się Matce Bożej
29 listopada 2019 r. biskup Pierantonio Tremolada opublikował krótki list pasterski pt. „Dar dla Kościoła”. Stwierdza w nim, że miejscowość Fontanelle di Montichiari jest od wielu lat ważnym duchowym punktem odniesienia i miejscem pielgrzymkowym dla tysięcy ludzi z Włoch oraz wielu innych krajów świata. „To imponujące zjawisko – pisze Biskup Brescii – modlitwy i czci wobec Najświętszej Matki Pana, nazywanej Różą Mistyczną i Matką Kościoła, jest powiązane w sposób, który nie jest drugorzędny, z doświadczeniem duchowym Pieriny Gilli – doświadczeniem, które wciąż jest przedmiotem odnowionego etapu analiz i rozeznania przez władzę kościelną, zarówno na poziomie diecezjalnym, jak i przez Kongregację Nauki Wiary. Celem tego dogłębnego badania jest lepsze zrozumienie, czy i jak takie doświadczenie duchowe może wspierać i zwiększać współczesne życie chrześcijańskie, poczucie przynależności do Kościoła i dzielenie się jego misją ewangelizacyjną pod opieką i inspiracją Świętej Matki Pana”.
Uznanie kultu nie oznacza jeszcze oficjalnego uznania prawdziwości wszystkich elementów działalności religijnej włoskiej mistyczki. Ale erygowanie sanktuarium jest potwierdzeniem potencjału misyjnego miejscowości pielgrzymkowej.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |