epa05806583 A handout photo made available by the Libyan Red Crescent shows a volunteer of the Red Crescent looking out to the sea as workers recover bodies washed ashore at the coast near Al Zawiya, Libya, 20 February 2017 (issued 21 February 2017). According to the Red Crescent, at least 74 bodies of suspected refugees trying to cross the Mediterranean Sea have been recovered by volunteers on 20 February. EPA/LIBYAN RED CRESCENT HANDOUT BEST QUALITY AVAILABLE. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Grecja: po wypadku łodzi uratowano 25 migrantów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 25 migrantów uratowano w czwartek u wybrzeży niewielkiej wyspy Mejisti (Kastelorizo) na południowym wschodzie Grecji, gdy przewróciła się łódź, którą ludzie ci wypłynęli w nocy z Turcji. Już po przewiezieniu do szpitala zmarła 9-letnia dziewczynka.

Jak poinformowała grecka straż przybrzeżna, jednostka unijnej agencji Frontex uratowała sześć osób, które zauważono u wybrzeży Mejisti. Podczas podjętej na większą skalę operacji poszukiwawczej z wykorzystaniem łodzi patrolowych i śmigłowca uratowano kolejne 20 osób, którym udało się dopłynąć do skalistego wybrzeża wyspy.

Wydaje się, że wszystkie osoby z łodzi, która uległa wypadkowi, już odnaleziono, ale na wszelki wypadek grecka straż przybrzeżna kontynuuje operację.

Trasa wiodąca z Turcji na greckie wyspy była do 2016 roku najpopularniejszą drogą do Europy dla uchodźców i imigrantów, uciekających przez wojną i ubóstwem. Jednak podpisana ponad rok temu umowa między UE a Turcją drastycznie ograniczyła liczbę osób, udających się na greckie wyspy z tureckich wybrzeży. Mimo tego porozumienia i przepełnionych ośrodków na greckich wyspach setki ludzi tygodniowo nadal decyduje się na niebezpieczną morską przeprawę. 

Fot. EPA/LIBYAN RED CRESCENT 

Zobacz także
Wasze komentarze