Hiszpania: przedostało się 200 migrantów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Około 200 migrantom z Afryki Subsaharyjskiej udało się w poniedziałek o świcie przedostać do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Maroku.

Hiszpańskim celnikom nie udało się powstrzymać tak licznej grupy – podała agencja EFE, powołując się na źródła w Guardia Civil. Celnicy zostali rozmieszczeni wzdłuż ogrodzenia granicznego w związku z informacjami o planowanej próbie przedostania się przez migrantów do Ceuty. Zazwyczaj migranci próbują sforsować wysokie ogrodzenie, ale tym razem wybrali oficjalny punkt kontrolny. Udało im się przedostać przez granicę około godz. 6, a zaskoczeni celnicy nie byli w stanie ich powstrzymać.

Tydzień temu, po raz pierwszy od lutego, 73 migrantom udało się pokonać ogrodzenie na granicy między Hiszpanią a Marokiem. Straż celna powstrzymała z kolei trzysta innych osób, próbujących dostać się do Ceuty. Ceuta i druga hiszpańska enklawa w Maroku, Melilla, są często wykorzystywane przez migrantów jako ważny punkt wejścia do Europy. Migranci czasami próbują dostać się na teren enklawy od strony Morza Śródziemnego, płynąc wzdłuż brzegu.

Zobacz także
Wasze komentarze