fot. EPA/ROB ENGELAAR Dostawca: PAP/EPA.
Holandia: najwyższy w historii alert pogodowy z powodu upałów
W Holandii po raz pierwszy w historii ogłoszono najwyższy czerwony alert pogodowy z powodu upałów. Ostrzeżenie obejmuje osiem z dwunastu prowincji. W głębi kraju temperatury mogą sięgnąć 36–40 stopni Celsjusza.
Alert wydany przez Królewski Holenderski Instytut Meteorologiczny (KNMI) obowiązuje od północy, w nocy ze środy na czwartek. Obejmuje: Brabancję Północną, Geldrię, Utrecht, Limburgię, Holandię Północną, Holandię Południową, Flevoland i Overijssel. W Zelandii, Fryzji, Groningen i Drenthe wprowadzono alert pomarańczowy, a na Wyspach Fryzyjskich – żółty.
W piątek w głębi kraju spodziewane są temperatury od 36 do 39 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet do 40 stopni. Na północy i zachodzie ma być od 33 do 36 stopni.
>>> Chcesz przetrwać upał? Pij wodę! [WIDEO]

Dostawca: PAP/EPA.
Noc ze środy na czwartek była pierwszą tropikalną nocą w Holandii w tym roku – temperatury nie spadły poniżej 20 stopni.
KNMI apeluje, by szukać ochłody, unikać forsownego wysiłku, pić wodę także bez uczucia pragnienia oraz zwracać szczególną uwagę na osoby starsze, dzieci i zwierzęta. Instytut ostrzega przed ryzykiem odwodnienia, przegrzania i udaru cieplnego.
W reakcji na falę upałów władze Amsterdamu otworzyły dwanaście tzw. koelteplekken – miejsc chłodu, w których mieszkańcy mogą schronić się przed wysokimi temperaturami. Jedno z nich działa w supermarkecie sieci Albert Heijn w dzielnicy Osdorp. Odwiedzający mogą tam odpocząć, napić się wody i skorzystać z drobnych przekąsek. Inicjatywa miejska, realizowana we współpracy z lokalnym oddziałem ochrony zdrowia GGD, ma pomóc przede wszystkim osobom starszym oraz mieszkańcom przegrzanych lokali.
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!
Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
| Zobacz także |
| Wasze komentarze |
Niemal 20 lat spędził w więzieniu. Ocalony kardynał wciąż wspina się na wzgórze objawień w Medjugorie
Biskup zebrał pieniądze dla chorego chłopca… sadząc pomidory
W sobotę minie nas kilometrowa planetoida





Wiadomości
Wideo
Modlitwy
Sklep
Kalendarz liturgiczny