Hubert Piechocki: przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
Okładkowym tematem najnowszego numeru „Newsweeka” jest „koronaściema” i bunt przeciwko pandemii. Tygodnik zastanawia się nad tym, dlaczego niektórzy Polacy „nie wierzą w Covid”. Ponadto pojawia się także rozmowa ze Szczepanem Twardochem. „Pogarda to dzisiaj główna emocja, która napędza życie społeczne” – przyznaje pisarz. W „Newsweeku” znajdziemy też artykuł poświęcony ks. prof. Alfredowi Wierzbickiemu. „Dostaje cięgi za konsekwentne naśladowanie Chrystusa” – mówią obrońcy lubelskiego duchownego. A w dziale naukowym redakcja ostrzega, że czeka nas nalot drapieżnych owadów. „Modliszka już jest. Tylko czekać, aż przylecą do nas szerszenie japońskie, komary tygrysie i szarańcza wędrowna” – czytamy.
Wprost
Internetowy tygodnik „Wprost” tym razem zajmuje się nowa „modą” w czasie epidemii – i pyta, kim są antymaseczkowcy. „Maseczka to w ich języku szmata. Nie wierzą w pandemię, tylko w plandemię. Bo według nich koronawirusa zaplanowały banki centralne pod czujnym okiem Sorosa i Gatesa” – czytamy. W tygodniku znajdziemy też rozmowę o tym, czym jest luksus. Opowiada o nim Justyna Adamczyk, redaktor naczelna polskiej edycji jednego z najważniejszych przewodników kulinarnych na świecie. Przeczytamy także o siedmiu mało znanych faktach dotyczących raka prostaty. Rak prostaty co roku diagnozowany jest u 15 tys. Polaków, 5 tys. pacjentów umiera z powodu tej choroby.
Do Rzeczy
Nowy numer „Do Rzeczy” podejmuje temat zarażania panika, czyli najabsurdalniejszych pomysłów na walkę z Covid-19. Przeczytamy o nieskładnej walce z epidemią oraz o biznesie w epoce Covid-19. Poza tym w czasopiśmie znajdziemy też rozmowę ze Swiatłaną Cichanouską, która przyznaje, że Białorusini chcą być i z Europą, i z Rosją. Znajdziemy też artykuł wokół gorącej wciąż „piątki dla zwierząt” oraz dodatek specjalny poświęcony izraelskiej polityce historycznej.
Polityka
„Polityka” to kolejne czasopismo, które w najnowszym numerze szeroko podejmuje temat trwającej wciąż pandemii koronawirusa. Redakcja pisze o koronasceptykach, czyli o niewierzących w koronawirusa. „Dla 100 tys. członków grupy »Nie wierze w koronawirusa« noszenie maseczek jest objawem »koronaparanoi«. Nazywają je »szmatami bez atestu«. O sobie mówią »obudzeni«, »wolni ludzie«. Reszta to »covidioci«” – czytamy. Na łamach tygodnika znajdziemy też rozmowę z Bartkiem Fiszem Waglewskim. Muzyk opowiada o „walcu propagandy, szaleństwie polityków i ideowym zaangażowaniu artystów”. Tygodnik publikuje też ostatnią rozmowę z profesorem Andrzejem Walickim, zmarłym w zeszłym miesiącu historykiem idei. Justyna Sobolewska recenzuje „Pokorę”, najnowszą powieść Szczepana Twardocha. „Świetna powieść o Górnym Śląsku pomiędzy Niemcami i Polską, o pierwszej wojnie światowej, komunizmie, a przede wszystkim o gniewie i tożsamości” – czytamy.
Sieci
Na łamach „Sieci” znajdziemy w tym tygodniu wywiad Doroty Łosiewicz z internistą, pediatrą i dietetykiem – dr. Michałem Mularczykiem. W czasie pandemii lekarz zdradza kilka prostych sposobów na to, by wzmocnić swój organizm. Analizuje też najnowsze statystyki związane z przebiegiem Covid-19. Tygodnik podejmuje też temat gatunków inwazyjnych, które coraz śmielej radzą sobie w świecie natury. Mowa zwłaszcza o dużych i oślizgłych ślimakach. „Nie znamy dokładnego kierunku, w jakim będą się rozwijać ich populacje, nie znamy też wpływu, jaki wywrą (już wywierają) na rodzimą przyrodę, mają jednak potencjał, by był to wpływ istotny” – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |