Idź i kochaj!

4 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już 3 czerwca zapraszamy na XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000! W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „Idź i kochaj!”.

Już po raz 21 spotkamy się z Wami na Polach Lednickich. Gromadzą nas słowa „Idź i kochaj!”. Zostaniemy poprowadzeni do miłości, która przekracza wszelkie wyobrażenia.

Zaprosiliśmy już Maryję, by to Ona poprowadziła nasze spotkanie. Właśnie Matka naszego Zbawiciela jest cała „Idź i kochaj!”. Chcemy, żeby przyszła i tak jak Elżbietę – która poczęła w swej starości syna – wyprowadziła nas z ukrycia. Wierzymy, że Maryja nawiedzi Lednickie Pola i objaśni każdemu historię jego życia. Pokaże młodym ludziom: „To ty jesteś Zacheuszem”. Tak zwracał się do nas Papież Franciszek w ostatnim słowie, wygłoszonym podczas Światowych Dni Młodzieży.

To Maryja pomoże nam wdrapać się na sykomorę, żebyśmy zobaczyli przechodzącego Jezusa. I na pewno usłyszymy, jak bardzo pragnie On zatrzymać się w domu naszego serca.

Spotkamy się w wigilię Pięćdziesiątnicy. Ludzie, którzy zgodzą się ugościć Jezusa, staną się wspólnie Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Stąd ruszymy do wszystkich spragnionych miłości. Bo każdy, kto wybiera Chrystusa, jak orzeł szybuje ku nowej wrażliwości. Jezus Pan odkryje przed nami, jak piękne skarby kryjemy w sobie. Ze zdziwieniem dostrzeżemy nasze podobieństwo do Zacheusza, również w zdolności rozdawania swoich bogactw potrzebującym.

Kochani, nie może Was i Waszych bliskich zabraknąć na XXI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Prosimy, przekażcie nasze zaproszenie dalej, weźcie ze sobą rodzeństwo, przyjaciół, znajomych. W ten sposób będziecie już teraz stawali się „Idź i kochaj!”.

IDŹ I KOCHAJ!

Podczas spotkania przypomnimy sobie to, czego nauczyliśmy się od o. Jana Góry OP – pomysłodawcy i założyciela dzieła Lednica, szczególnie pamiętając słowa, które przyjął za świętym Janem Pawłem II i zostawił nam jako przesłanie tegorocznego Spotkania: „przyszłość należy do tych, którzy potrafią przekazać przyszłym pokoleniom motywy życia i nadziei”. Przyświecać nam będzie myśl, że celem spotkania jest…spotkanie! To właśnie ono pozwala nam realizować cel Lednicy i dlatego też stanie się źródłem naszych rozważań. XXI Spotkanie Młodych jest też dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży. Mówimy „Idź i kochaj!” za papieżem Franciszkiem, który w Krakowie skierował do młodych przesłanie „wstań z kanapy”. Idź i kochaj to zaproszenie do bycia z ludźmi: z tymi których kochamy i z tymi, do których niekoniecznie jest nam po drodze.

PROGRAM SPOTKANIA

3 czerwca 2017 przypada w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Wracamy do korzeni –  pierwszych Spotkań Lednickich, które odbywały się w tym dniu. Będziemy prosić Ducha Świętego o pomoc w dotarciu do ludzi oraz by pomógł nam zburzyć mury, które nas nierzadko dzielą. Chcemy prosić Go, by jak uczniom w dniu Pięćdziesiątnicy, dodał nam odwagi do wypełniania słów „Idź i kochaj!”

8:00 Otwarcie Pól Lednickich
Spowiedź
12:00 Anioł Pański
Konferencja
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
17:00 Oficjalne rozpoczęcie Spotkania
MARYJA WYPROWADZA NAS Z UKRYCIA – POWSTAŃ I WYRUSZ W DROGĘ
TY JESTEŚ ZACHEUSZEM – ZRÓB I KROK
Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego
Przesłanie Papieża Franciszka
TY JESTEŚ ZACHEUSZEM – ODWAŻ SIĘ… IDŹ I KOCHAJ!
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Wybór Chrystusa
24:00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

CO OTRZYMA UCZESTNIK SPOTKANIA?

Puzzle lednickie – symbolika wywodzi się z wczesnego chrześcijaństwa, a dokładniej od greckiego słowa sýmbolon, które oznacza przedmiot przełamany na pół. Puzzel ma służyć realnemu spotkaniu, bo żeby złożyć cały napis „Idź i kochaj!” trzeba połączyć ze sobą dwa puzzle. Chcemy zaprosić Was do wręczenia jednej z tych rybek drugiej osobie, jednak nie tej, która jako pierwsza przyjdzie Wam na myśl, ale – może jeszcze nieznanej – którą w naszym życiu wskaże nam Duch Święty. Różaniec – ma być dla nas towarzyszem drogi, który będzie podtrzymywać entuzjazm budowania wspólnoty z innymi. Modląc się na różańcu, stajemy się naśladowcami Maryi, mamy odwagę iść i kochać! Świeca – symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysną dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary. Razem z tym światłem mamy iść i kochać!  Zaprezentowane zdjęcia są poglądowe.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Imię zapisane na kartce – wszystkie nasze imiona zostaną złożone w procesji ofiarowania podczas Mszy Świętej. Przyjaciela z zagranicy – zaproś drugiego człowieka, bo Spotkanie będzie podziękowaniem za Światowe Dni Młodzieży, które gromadziły ludzi z całego świata. Grasz na instrumencie muzycznym? Zabierz go ze sobą, wieczorami w każdym z nas otwiera się dusza artysty. Pamiętaj, by założyć wygodne buty!

Idź i kochaj!
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze