Iga Świątek w formie – właśnie wywalczyła awans do finału China Open!

W półfinale turnieju China Open polska tenisistka mierzyła się z Coco Gauff. Znakomita seria Amerykanki – 16 zwycięstw z rzędu – została dzisiaj przerwana przez Igę Świątek.

Od samego początku mecz toczył się pod dyktando polskiej zawodniczki, która precyzyjnymi, mocnymi piłkami zmuszała Gauff do błędów. Zdeterminowana Iga Świątek zwyciężyła pierwszego seta bardzo pewnie, wynikiem 6:2.

W drugim secie sytuacja na korcie wyglądała bardzo podobnie. Polska tenisistka lepiej czytała grę i dobrze ustawiała się przy serwach przeciwniczki. Systematycznie zwiększała swoją przewagę i tego seta zakończyła wynikiem 6:3, ustanawiając rezultat spotkania na 2:0.

W finale Iga Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Jelena Rybakina – Ludmiła Samsonowa.