Iga Świątek wygrała Miami Open. I zdobyła kolejny tytuł [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Iga Świątek zwyciężyła w turnieju Miami Open! Polka pokonała w finale Japonkę Naomi Osakę 6:4, 6:0. To szósty zawodowy triumf raszynianki! Świątek dołączyła też do „Sunshine Double Club” – elitarnego grona tenisistek, które zwyciężyły w jednym sezonie w rozgrywanych po sobie turniejach w Indian Wells i Miami. Dotychczas dokonały tego jedynie Niemka Steffi Graf w latach 1994 i 1996, Belgijka Kim Clijsters w 2005 oraz Białorusinka Wiktoria Azarenka w 2016 roku.

Już pierwszy gem spotkania w Miami pokazał, że można było spodziewać się zaciętego starcia. Po ponad 10. minutach Osaka utrzymała własne podanie, ale musiała bronić wcześniej break pointów Świątek. Co nie wyszło za pierwszym razem, udało się w piątym gemie, kiedy Polka wygrała gem serwisowy rywalki i objęła prowadzenie.

Widać było, że Osaka ma spore problemy, by odpowiedzieć na dobrą grę forhendem Polki i niemal za każdym razem, gdy serwowała, to musiała drżeć o zwycięstwo w gemie. Zupełnie odwrotnie było przy podaniu raszynianki. Na uwagę zasługiwał procent wygranych piłek po drugim serwisie, bo w tym elemencie 20-latka była dwukrotnie lepsza od swojej oponentki. Rozstawiona z numerem drugim zawodniczka zdobytej przewagi nie oddała do końca pierwszej partii i wygrała 6:4.

Drugi set rozpoczął się najlepiej, jak się da, czyli od przełamania. Triumfatorka French Open 2020 imponowała balansem ciała, z czym nie mogła poradzić sobie Osaka. Z każdym kolejnym gemem zyskiwała przewagę, mimo tego, że Japonka robiła wszystko, by przeciwstawić się przyszłej liderce rankingu. Na nic się to zdało, bo Świątek była nie do zatrzymania i w fantastycznym stylu zmierzała po 17. zwycięstwo rzędu. Tak się stało, bo po godzinie i 20. minutach gry, podopieczna Tomasza Wiktorowskiego mogła cieszyć się z tytułu (6:4, 6:0).

Ostatnie tygodnie to dominacja polskiej 20-latki na światowych kortach. Wygrała 17 ostatnich meczów, jest niepokonana od połowy lutego. Z jej tegorocznym bilansem 26-3 nie może się równać żadna inna tenisistka. To szósty zawodowy triumf, Świątek a piąty w cyklu WTA. W poprzednim sezonie zwyciężyła w Adelajdzie i Rzymie. Pod koniec lutego wygrała turniej w Dausze, a dwa tygodnie temu podbiła Indian Wells. Jej największym sukcesem pozostaje wielkoszlemowy tytuł z Paryża z 2020 roku. Jedyny finał imprezy WTA przegrała w debiucie na tym etapie w Lugano w 2019 roku.