Iga świątek wygrywa ATP Finals i wraca na szczyt rankingu [+GALERIA]

W meksykańskim Cancun zakończył się turniej WTA Finals. W fenomenalnym stylu zawody wygrała Iga Świątek. Raszynianka wróciła na pierwsze miejsce rankingu WTA.

Finałowa przeciwniczką Polki była Jessica Pegula, która bardzo dobrze radziła sobie podczas turnieju w Cancun. Obie zawodniczki po drodze do finału wygrały wszystkie trzy mecze fazy grupowej i półfinał bez starty seta. Wydawało się, że ostateczna rozgrywka będzie bardzo zacięta. Tymczasem mecz okazał się pokazem siły ze strony Igi Świątek. Polka zdecydowanie pokonała amerykankę – 6:1 w pierwszym secie oraz 6:0 w drugim secie. Mecz w Cancun trwał niecałą godzinę. Dzięki zwycięstwu Iga wróciła na pierwsze miejsce rankingu WTA, które na początku września odebrała jej Aryna Sabalenka. Białorusinka z turnieju WTA Finals odpadła w półfinale – pokonała ją Iga Świątek. Zawody w Meksyku zakończyły tenisowy sezon 2023. Dzięki zwycięstwu Polka została więc najlepszą zawodniczką roku.