Fot. arch. Radosław Bukowski

Radosław Bukowski: im więcej odpoczywasz, tym dłużej żyjesz

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wakacje to ważny czas. Wzywa nas do zwolnienia i odpoczynku. Nie ignorujmy tych wezwań – bo odpoczynek to naprawdę kluczowa sprawa dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. 

Każdy z nas potrzebuje wytchnienia. Zostawiamy na krótką chwilę naszą codzienność, załatwiamy to co pilne i idziemy odpocząć. Wypoczynek bez wątpienia jest niezbędny w naszym życiu. Ale czy potrafimy właściwie odpoczywać? Czy niektóre czynności, które wykonujemy w wolnym czasie, nie męczą nas? Jak odpoczywamy, gdzie szukamy odpoczynku? Warto zadać sobie te pytania i poszukać na nie odpowiedzi.  

>>> 5 wakacyjnych modlitw dla każdego

Fot. arch. Radosław Bukowski

Codziennie z każdej strony jesteśmy bombardowani newsami. Nasz umysł pochłania ogromne ilości informacji. Podobnie nasza praca, nasze codzienne obowiązki – jak proste i jak przyjemne by nie były, i tak męczą nasz organizm. Każdy z nas chce dać z siebie jak najwięcej, angażujemy się w wiele zadań i projektów, ale z czasem nasza ambicja nas przerasta. Potrzebujemy odpoczynku. 

>>> Wakacje z Bogiem w czasie pandemii

Jedni w ramach odpoczynku podejmują szereg aktywności fizycznych – jeżdżą na rowerze, biegają, pływają czy po prostu idą na spacer. Inni w tym czasie wezmą do ręki dobrą książkę, posłuchają ulubionej muzyki. Każda forma wypoczynku ma swoje plusy i minusy, ale ważne, że ostatecznie pobudza nasz umysł i ciało do dalszego funkcjonowania. 

Fot. arch. Radosław Bukowski

W pracy, na studiach czy w szkole mamy teraz czas wakacji i urlopów. I chociaż panująca obecnie sytuacja w Europie i na świecie ogranicza nam możliwości podróżowania, to cały swoje podwoje otwiera przed nami… nasz kraj! Odkrywajmy piękno Polski, podróżujmy po niej, poznając kulturę i skarby poszczególnych regionów. Zachwycajmy się naturą, róbmy masę zdjęć, bo to najlepsza pamiątka z wakacyjnego pobytu. Wszystkim życzę dobrze przeżytego czasu urlopu.  

>>> Jak rozproszenia na modlitwie przekuć w sukces? 

Zobacz także
Wasze komentarze