fot. PAP/Grzegorz Momot

IMGW: we wtorek w górach przybędzie śniegu

We wtorek zachmurzenie całkowite będzie nadal prawie w całym kraju. Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska, najchłodniejszym regionem Polski pozostanie Suwalszczyzna. W górach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm w Tatrach i do 8 cm w Sudetach.

Wtorek będzie kolejnym dniem z niemal całkowitym zachmurzeniem w całym kraju. Przejaśnienia są możliwe jedynie na południu. Jak przekazała Łapińska, wciąż w północnej połowie Polski i w regionach podgórskich będą opady deszczu ze śniegiem i deszczu, chwilami na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu deszcz może marznąć i powodować gołoledź. Natomiast w południowej połowie Polski, za wyjątkiem tych regionów podgórskich, padać będzie głównie deszcz.

>>> Caritas Polska: program Rodzina Rodzinie ratunkiem przed zimą i głodem

„Nadal najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam minus 1 stopień. W centrum i nad morzem 3-4 stopnie na plusie. Najcieplej na południu. Katowice, Kraków, Sanok z temperaturą ok. 5-6 stopni Celsjusza” – powiedziała PAP Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Dodała, że we wtorek w górach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm w Tatrach i do 8 cm w Sudetach.

Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, początkowo południowy, z upływem dnia będzie skręcał na południowo-zachodni i zachodni.

Fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

W nocy z wtorku na środę nadal w całej Polsce będzie dużo chmur. W całym kraju spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem.

Nadal – jak zaznaczyła synoptyk IMGW – najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna z temperaturą -2 stopnie Celsjusza. Minusowe wartości prognozowane są także dla rejonów podgórskich, w Zakopanem może być -5 stopni Celsjusza. Na zachodzie termometry wskażą zero, a w centrum 1 stopień na plusie. Najwyższe temperatury spodziewane są na Półwyspie Helskim, gdzie nie spadną ona poniżej 3 stopni na plusie.

>>> Polski ksiądz z Charkowa: zima będzie najtrudniejszym okresem wojny

Gdzieniegdzie wystąpią mgły. „Nie będą gęste i nie będą się długo utrzymywać” – podkreśliła Łapińska.

Wiatr na ogół południowy, południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, tylko na południowym zachodzie chwilami porywisty.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze