Imigracja jest sercem Kościoła w Maroku
Papież Franciszek odwiedzi Maroko 30 i 31 marca. Przyjmą go lokalne władze oraz mała marokańska wspólnota chrześcijańska podzielona między dwie diecezje: Rabat i Tanger.
Papieskie Dzieła Misyjne przeprowadziły rozmowę z wikariuszem generalnym diecezji Tanger, o. Symeonem Czesławem Stacherą OFM, który jest również krajowym dyrektorem PDM w Maroku.
Podczas wizyty w Madrycie w styczniu ubiegłego roku o. Stachera wyraził pragnienie, aby wizyta Ojca Świętego była bodźcem w kwestii migracji i wolności religijnej w Maroku, ale także na całym świecie.
Franciszkanin opowiada, jak przygotowywana jest wizyta i jak ważne jest dla franciszkanów motto wizyty papieża: Sługa nadziei. – To symboliczne spotkanie, osiem wieków po spotkaniu św. Franciszka z sułtanem w Egipcie podczas piątej krucjaty w 1219 r. Mała franciszkańska wspólnota w Maroku bardzo się z tego cieszy, wszystkich 18 braci w obu diecezjach poświęca się całkowicie temu, aby ta wizyta pomogła nam na nowo odkryć nasz charyzmat w sercu islamu, tak jak chciał tego nasz założyciel, św. Franciszek z Asyżu.
– Ojciec Święty ma dar przenikania do serca drugiego człowieka. – Ważną kwestią są imigranci, którzy przybywają do Maroka. – Imigracja jest sercem Kościoła w Maroku. Jesteśmy zaangażowani w wiele problemów, a w Kościele zawsze mówimy, że człowiek jest sercem Kościoła, osoba jest sercem Kościoła. – Obecnie szacuje się, że imigranci w Maroku to od trzydziestu do pięćdziesięciu tysięcy osób. – Otwieramy nasze drzwi, powitanie zostało oficjalnie wypowiedziane we wszystkich kościołach i wszyscy migranci wiedzą, że w kościele znajdą schronienie, słowo, które ogrzewa je dla ich ludzkiej godności.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |