Indie: aresztowano kolejnego chrześcijanina

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Chrześcijański weterynarz Dalu Soren został aresztowany we wschodnioindyjskim stanie Dźharhand, pod zarzutem nakłaniania do przejścia na swoją religię 13-letniej dziewczynki.

Jej ojciec twierdzi, że Soren miał oferować 500 rupii (prawie sześć euro) oraz obiecywać dziewczynce, że będzie miała zapewniony byt i edukację, jeśli porzuci hinduizm i zostanie chrześcijanką. Podstawą do aresztowania z tego powodu jest ustawa przeciw nawróceniom, obowiązująca w siedmiu stanach indyjskich, m.in. także w tym.

Sytuacja chrześcijan w Indiach systematycznie się pogarsza. Padają oni ofiarami przemocy ze strony hinduistycznych fundamentalistów. Tylko w 2017 r. odnotowano 351 takich przypadków i nie jest to bynajmniej pełny obraz sytuacji, gdyż policja często odmawia rejestrowania ataków na tle religijnym.

Przewodniczący Światowej Rady Indyjskich Chrześcijan Sajan K. George, potępił aresztowanie, przypominając, że ostatnio Dźharhand jest ostoją prześladowania chrześcijan. „Te działania są dowodem, że systematyczne nękanie chrześcijan jest celowe. Służy to polaryzacji społeczeństwa” – podkreślił przewodniczący Rady.

Indyjskie władze potwierdziły, że przemoc na tle wyznaniowym w ciągu trzech lat wzrosła o 28 proc. Prawo do wolności religijnej łamane jest szczególnie w stanach rządzonych przez hinduistycznych nacjonalistów. Ich działania grup są ignorowane, a często nawet wspierane przez rząd.

Zobacz także
Wasze komentarze